Następca Kobo Aura H2O ogłoszony został w najnowszym firmware

Kobo Aura H2O jest bez wątpienia, od czasu premiery, jednym z najbardziej popularnych i najlepszych czytników dostępnych na rynku. Przyczyny tego są liczne, w szczególności wysoki kontrast, jasne tło i większy ekran.Kobo Aura H2O

Mija trzecia rocznica wodoodpornego czytnika i czas zastanawiać się powoli nad wydaniem przez producenta jego następcy. Powoli zaczyna wydawać się, że nastąpi to już wkrótce.

Użytkownicy Mobileread znaleźli w nowym firmware do Kobo informację o tzw. Edition Kobo Aura H2O 2. Wynika z tego, że tylko kwestią czasu jest zanim kanadyjsko-japońska firma wyda sequel swojego sztandarowego czytnika. Zazwyczaj Kobo wprowadza nowe modele w kwietniu lub sierpniu.

Jakie zmiany zostaną poczynione? Tego nie wiemy i możemy się tylko domyślać. Istotne jednak jest, że od momentu wprowadzenia Kobo Aura H2O niewiele się działo w technologii wyświetlaczy z e-papieru. Jest jednak prawdopodobne, że najnowszy czytnik odziedziczy wygląd swoich poprzedników.

Tym samym obudowa równa z ekranem może znaleźć w nim swoje zastosowanie. Jednak na takie posunięcie należy patrzeć krytycznie, ponieważ model może korzystać z ekranu dotykowego na podczerwień, co w połączeniu będzie trudne do wykonania. Zmienić się też może kolor e-papieru, nie będąc już tak jasnym jak w pierwszej wersji Kobo Aura H2O.

Interesujące jest czy nowy czytnik posiadał będzie oświetlenie RGB. W ostatnim roku wprowadzono ograniczenie montowania niebieskiego światła, zatem prawdopodobne jest połączenie ciepłego z zimnym. Na ten moment istnieją tylko dwa modele, które to oferują.

Zbliża się kwiecień, zatem pozostaje tylko obserwować poczynania Kobo i wyczekiwać premiery, która powinna ukazać się już wkrótce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *