Nowy kolorowy czytnik ebooków iReader C6 już wkrótce pojawi się w sprzedaży

IReader to firma najbardziej znana ze stworzenia aplikacji do czytania ebooków na Androida. Przedsiębiorstwo właśnie ogłosiło, że pracuje nad nowym kolorowym czytnikiem ebooków, który będzie zdolny do wyświetlania 4,096 kolorów. Urządzenie ma pojawić się w sprzedaży już 26 marca. Dowiedz się o nim więcej

Kolorowy czytnik ebooków iReader

Kolorowy czytnik ebooków

IReader C6 zostanie wyposażony w 6-calowy dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 300 PPI, który zostanie stworzony z wykorzystaniem najnowszej technologii kolorowego e-papieru. Kolorowy czytnik ebooków będzie również posiadać 24 diody LED, które umożliwią jego użytkownikom czytanie książek w wersji elektronicznej w nocy. Twórcy urządzenia zdecydowali o wykorzystaniu w nim systemu Google Android.

Specyfikacja techniczna

We wnętrzu urządzenia znajdzie się czterordzeniowy, ultra-szybki procesor, a także 1 GB pamięci RAM i 16 GB wewnętrznej pamięci Flash. Elektroniczny czytnik książek iReader będzie ponadto posiadać zintegrowane głośniki. Jego waga ma wynosić 150 gramów, a grubość 6.9 milimetrów. Wygląda więc na to, że kolorowy czytnik ebooków będzie lekki i wygodny do trzymania nawet w jednej dłoni.

Sprzedaż czytnika ebooków

Firma iReader poinformowała, że zakończyła masową produkcję urządzenia i będzie można je zamawiać na stronie JD.com już 26 marca. Chociaż przedsiębiorstwo poza aplikacją do czytania ebooków na Androida stworzyło już kilka modeli czytników ebooków, żaden z nich nie odniósł wielkiego sukcesu. Ponieważ jednak iReader C6 będzie pierwszym kolorowym czytnikiem ebooków, w którym zostanie wykorzystana najnowsza technologia kolorowego e-papieru, prawdopodobnie wzbudzi on duże zainteresowanie odbiorców.

Wzrost chińskiego rynku

Zgodnie z raportem badawczym QYResearch, Chiny stanowią obecnie trzeci największy rynek zbytu czytników ebooków na świecie. W 2017 roku rynek osiągnął wartość 3.7 miliarda jenów, notując 8.8% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Szacuje się, że do 23 roku chiński rynek elektronicznych czytników książek przekroczy wartość 8.5 miliarda jenów.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

2 Responses

  1. A coś takiego, jak choćby szacunkowa cena?

    1. Niestety cena czytnika nie jest jeszcze znana

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *