Kolorowy Nolim, czyli czytnik w obudowie

Czytnik w obudowie

Bookeen i Carrefour w kooperacji

Bookeen i Carrefour weszły we współpracę po raz drugi, efektem czego powstał zupełnie nowy e-czytnik. Pierwszy raz firmy te połączyły siły w roku 2013, ale efekty ich działań nie wpłynęły w znaczący sposób na rynek.

My name is Nolim

Nowe urządzenie nosi nazwę Nolim. Posiada sześcio-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 758, przednie światło, dzięki któremu można czytać w ciemności. Nolim wyposażony jest w około 8 GB pamięci masowej do przechowywania książek elektronicznych oraz w łącze Wi-Fi. Jest dostępny w ponad 1600 punktach sprzedaży detalicznej i kosztuje 129 euro.

Marketingowe kolorki

Najbardziej atrakcyjnym czynnikiem z marketingowego punktu widzenia jest to, że Nolim ma  wbudowane w etui i jest dostępny w pięciu różnych kolorach. Otwieranie powoduje włączenie czytnika, zamknięcie wprowadza go w stan uśpienia. Carrefour reklamuje swoje urządzenie mówiąc, że naśladuje prawdziwą książkę i pomaga ją chronić.

Niektórzy mogą się zniechęcić tym że rozdzielczość nie jest najlepsza, w związku z tym Cybook Muse HD 300 PPI może być lepszym wyborem. Myślę, że przeciętny francuski konsument może go zakupić pod wpływem impulsu i cieszyć się z tego, że wspiera handel detaliczny.

 

źródło: http://goodereader.com

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *