Onyx Boox Max 3 już dostępny w przedsprzedaży (profesjonalne elektroniczne notatki za 3 000 PLN)

Nowy Onyx Boox Max 3 jest już dostępny na rynku amerykańskim, a jego oryginalna cena wynosi 858 USD. Zdaniem niektórych jest to obecnie najlepsze 13.3-calowe urządzenie do robienia elektronicznych notatek. Do największych walorów czytnika należy dwurdzeniowy procesor Qualcomm, system szybkiego ładowania, dostęp do sieci 5G, a także system operacyjny Android w wersji 9.0

Wyświetlacz i funkcja robienia notatek

Onyx Boox Max 3 został wyposażony 13.3-calowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1650 x 2200 px i 207 PPI . Rozmiary urządzenia wynoszą 309.8 x 227.8 x 6.8 mm, a jego waga to 490 g.

Dzięki wykorzystaniu technologii WACOM Onyx Boox Max 3 można obsługiwać za pomocą rysika (wyglądającego jeszcze bardziej stylowo, niż rysiki dołączone do poprzedniej generacji urządzeń), który zapewnia czułość nacisku aż do 4096 stopni.

Co szczególnie przydatne, w czasie pisania lub rysowania po ekranie możemy wygodnie oprzeć na nim dłoń, nie martwiąc się, że zrobimy na nim niechciane znaki. Onyx Boox Max 3 został wyposażony nie tylko w liczne tryby rysowania i pisania, ale również w funkcję konwersji głosu i odręcznego pisma na odpowiednio sformatowany tekst.

Materiał promocyjny wideo

Brak podświetlenia

Chociaż Onyx Boox Max 3 nie posiada systemu wewnętrznego podświetlenia, należy pamiętać, że żadne 13.3-calowe urządzenia również do tej pory go nie posiadały. Ponieważ czytnik jest tak duży, jedyną możliwością, aby zostało on wyposażony w podświetlenie, byłoby umieszczenie diod LED nie tylko na dole ekranu (jak w przypadku większości elektronicznych czytników książek), lecz przy wszystkich krawędziach.

Parametry techniczne

Onyx Boox Max 3 posiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm o mocy 2 GHz, 4 GB pamięci RAM, 64 GB wewnętrznej pamięci dyskowej, zdolność obsługi WiFi (2.4GHz + 5GHz) oraz Bluetooth 4.1.

Ponieważ Onyx Boox Max 3 został wyposażony w port HDMI, podłączymy go do laptopa lub do komputera, aby korzystać z niego jako dodatkowego monitora
Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w port HDMI, bez problemu podłączymy je do laptopa lub do komputera, aby korzystać z niego jako dodatkowego monitora

Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w port HDMI, bez problemu podłączymy je do laptopa lub do komputera, aby korzystać z niego jako dodatkowego monitora. Po integracji z komputerem czytnik zapewnia 4 typy odświeżania ekranu, która pozwalają na swobodne przeglądanie sieci, oglądanie obrazów lub korzystanie z poszczególnych programów.

Onyx Boox Max 3 został również wyposażony w port USB-C, a po wykorzystaniu rozwiązania OTG istnieje możliwość podłączenia do niego klawiatury, muszki, pedałów dla muzyków lub wielu innych gadżetów. Aby to zrobić, nie potrzebujemy instalować na nim dodatkowych sterowników.

Bateria

Urządzenie posiada baterię o gigantycznej mocy 4,300 mAh, która gwarantuje do czterech tygodni spokojnej pracy. Zostało ono również wyposażone w funkcję szybkiego ładowania, pozwalającą na naładowanie go do pełnia w nie więcej niż dwie godziny.

Obsługa audio

Ponieważ Onyx Boox Max 3 posiada dwa głośniki stereo na tylnej obudowie, można wykorzystywać go do słuchania muzyki, audiobooków i podcastów. Czytnik posiada również podwójny mikrofon, zapewniając możliwość prowadzenia rozmów głosowych na Skype czy Whatsapp.

System operacyjny i personalizacja

Onyx Boox Max 3 to pierwsze urządzenie z ekranem E Ink, które zostało oryginalnie wyposażone w Androida 9.0 (większość innych czytników ebooków działa na systemach od Androida 4.04 do 6.0). W rezultacie nowy model Onyxa jest pozbawiony większości systemowych ograniczeń, które znamy ze starszych modeli i produktów konkurencji.

Onyx Boox Max 3 to pierwsze urządzenie z ekranem E Ink, które zostało oryginalnie wyposażone w Androida 9.0
Onyx Boox Max 3 to pierwsze urządzenie z ekranem E Ink, które zostało oryginalnie wyposażone w Androida 9.0

Ponieważ Onyx Boox Max 3 jest połączony z Play Store, istnieje możliwość odtwarzania na nim praktycznie wszystkich aplikacji, które są kompatybilne z wyświetlaczami E-Ink. Należą do nich m. in. This Overdrive, Libby, Hoopla, Kindle, Kobo, Nook, Google Keep, OneNote, Outlook, programy do czytania ebooków, mangi i czasopism.

Podsumowanie

Na rynku są obecnie dostępne właściwie tylko dwa urządzenia do robienia elektronicznych notatek, które posiadają ekrany 13.3 calowe ekrany: Sony Digital Paper (dostępny w Stanach Zjednoczonych i Japonii), a także modele Onyxa z linii Max. Podczas gdy Sony pozwala jedynie na edycję plików PDF, Onyx posiada tą samą funkcję, a jednocześnie umożliwia edycję wszystkich najpopularniejszych formatów ebooków.

Co więcej, ponieważ Max 3 działa na Androidzie, jest w stanie pełnić rolę wielozadaniowego urządzenia, które z pomocą poszczególnych aplikacji bez trudu dostosujemy do swoich indywidualnych potrzeb.

Dostępność i cena

Cena urządzenia, które jest już dostępne w przedsprzedaży w niemieckim sklepie Ereader-Store.de, to 696 EUR (ok 3 000 PLN). Wiele wskazuje na to, że Onyx Boox Max 3 niedługo będzie do kupienia również w Polsce.


Aktualizacja: Onyx Boox Max 3 jest już dostępny w sklepie Czytio.pl w cenie 3899 PLN.

Źródło: https://goodereader.com
Autor: Kuba

Powiązane treści:

One Response

  1. Na naszej stronie model można zamówić lub wypożyczyć do testów w przypadku chęci sprawdzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *