Czym dokładnie jest Kindle? Obalam mity

Tablet Fire AmazonIstnieje kilka typowych nieporozumień, gdy chodzi o określenie czym dokładnie jest Kindle, więc postanowiłem przybliżyć wam różnice między nim, a np. tabletem Fire.

Głównym winowajcą zamieszania jest sam Amazon, który nie nadał Kindle jednoznacznej tożsamości. W 2014 roku usunięto markę Kindle z tabletów, czyli od czwartej generacji modeli. Do tego czasu wszyscy kojarzyli Kindle z tabletem Fire.

Teraz mamy już szóstą generację tabletów, więc połowa ich istnienia to pomyłka w nazewnictwie. Zaś próba jego przemianowania spowodowała niemałą dezorientację. Jednak separacja między nimi była potrzebna, ponieważ czytnik Kindle i tablet Fire, to dwa różne urządzenia, zaś wkładanie ich to jednego worka, to jakby powiedzieć, że kalkulator i smartfon są tożsame, bo w telefonie znajduje się kalkulator.

Ścisła definicja Kindle mówi, że jest to czytnik ebooków z ekranem E Ink, nie zaś wielofunkcyjny tablet z ekranem LCD. To przecież ogromna różnica. Ponadto Kindle jest specyficzną marką czytników zaprojektowaną i dystrybuowaną przez Amazon. To bardzo ważny szczegół, ponieważ nie wszystkie ereadery to Kindle.Kindle Paperwhite

Każdy kto posiada Kobo, Pocketbooka, czy Cybooka wie, że w dziewięciu na dziesięć przypadków osoba postronna będzie zakładać, że jest to Kindle. Tablety Kindle, dziś Fire, były popularne tak długo, że nie jest dziwne, iż wciąż są łączone z marką Kindle. Jednak mając na uwadze popularność Kindle i małą konkurencję dla niego na rynku, szybko powinno się to zmienić.

Zresztą kto wie? Być może za 10 lat już nie będzie czytników ebooków, a Amazon wprowadzi inną innowację, która rozpali serca czytelników. Jednak teraz Kindle ma mieć ekran E Ink i pochodzić z Amazonu, by być prawdziwym Kindle.

 

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *