Najlepsze czytniki do odczytu plików PDF w 2017 roku

Dawno nie pisałem nic na temat plików PDF, a myślę, że warto, bo to jeden z popularniejszych formatów ebooków. Przedstawiam aktualną listę najlepszych ereaderów do odczytów plików PDF.

W ostatnich latach niewiele zmieniło się na rynku urządzeń mobilnych do odczytu PDFów. Sony wydała specjalny czytnik PDF E Ink 13,3 cala kilka lat temu, ale obecnie został wycofany i krąży tylko w internecie za niskie pieniądze.Onyx Boox Max

Onyx dotarł do poziomu Sony wydając 13,3 calowego Onyx Boox Max w roku ubiegłym. Podobnie postąpił Netronix ze swoim 13,3 calowym czytnikiem E Ink, jednak musi jeszcze udowodnić, że jest godną alternatywą.

Patrząc w przyszłość, jest kilka szans na duże czytniki w 2017 roku. Produkowanych jest kilka tabletów, czytników z ekranem E Ink 10,3 cala oraz już nazwany Boyue T103.

Jeśli chodzi o małe czytniki, z ekranem 6 cali, nie da się ukryć, że nie nadają się do odczytu plików PDF. Dodatkowo firmy Amazon i Kobo zarabiają ze sprzedaży książek w odpowiednich dla siebie formatach, zatem nie opłaca im się rozwijać funkcji związanych z plikami PDF.

Na większości 6 calowych czytników nawet nie warto próbować odczytywać plików PDF, nawet na 7,8 calowym Kobo Aura nie warto rozważać odczytywania PDFów. Alternatywą jest skorzystanie z takich programów jak K2pdfopt, które konwertują pliki PDF przystosowując je do mniejszych ekranów jak w czytnikach czy telefonach.

Najlepsze czytniki do PDFówKindle Paperwhite

Do czytania plików PDF wiele osób woli jeszcze używać tabletów, szczególnie, że są one tańsze od dużych czytników z ekranem E Ink. Jednak dla tych, którzy wolą e-papier jest kilka opcji.

Onyx Boox Max – Duży 13,3 calowy ekran E Ink ze wsparciem rysika dla lepszego pisania notatek. Zaawansowane oprogramowanie PDF Onyx Boox Max tylko pomnaża jego sukces.

Onyx Boox N96 – Istnieją trzy wersje N96 i wszystkie posiadają ten sam 9,7-calowy ekran E Ink. Ogólne funkcje i oprogramowanie są porównywalne do większej Max, ale N96 jest o wiele tańszy i nadal oferuje duży ekran odpowiedni dla plików PDF.

Kindle Paperwhite – Choć ten model Kindle to 6 cali, doskonale sprawdza się w odczytywaniu plików PDF przy obróconym ekranie. Ekran 300 ppi zapewnia doskonałą ostrość obrazu, przez co litery są wyraźne. Dodatki jak podświetlenie Frontlight i duże różnice w kontraście tylko wzmagają ten efekt. Mimo małego rozmiaru, Kindle Paperwhite sprawuje się całkiem nieźle w odczycie plików PDF.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *