Czytnik e-booków z ośmiordzeniowym procesorem, który zmieścisz w kieszeni! [Informacja prasowa]

Onyx Boox od kilku lat podnosi poprzeczkę na rynku czytników e-booków. Do tej pory skupiali się głównie na czytnikach stworzonych do profesjonalnych zastosowań, wyposażonych w większe ekrany. Tym razem stworzyli urządzenie E-Ink dla tych, którzy szukają czegoś bardziej kompaktowego. Jednak nie powstrzymało ich to przed wyposażaniem Onyx Boox Poke 2 w ośmiordzeniowy procesor oraz system Android 9.0.

Czytnik ebooków Onyx Boox Poke 2 już dostępny w sprzedaży

6-calowy czytnik e-booków dla naprawdę wymagających

Standardowe funkcje czytników to za mało? Android 9.0 to nie tylko lepsza funkcjonalność, ale także możliwość personalizacji. Na Poke 2 pobierzemy ulubione aplikacje do czytania czy słuchania audiobooków. Wszystko to za pośrednictwem dobrze znanego sklepu Google Play. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby czytać najnowsze artykuły prosto z okna przeglądarki. O dobre połączenie z Internetem zadba Wi-Fi (2.4GHz + 5GHz). Mimo niewielkiego ekranu czytnik w kryzysowej sytuacji nada się także do pracy. Dzięki micro USB z funkcją OTG, za pomocą dedykowanego adaptera, można do niego podłączyć takie akcesoria jak myszka czy klawiatura. Nie zbrakło także wbudowanego mikrofonu.

Czytnik ebooków Onyx Boox Poke 2

Onyx Boox Poke 2 – niezawodnie szybki, zaskakująco lekki

Onyx Boox kompaktowość swojego najnowszego modelu potraktował na poważnie. Poke 2 to jeden z najlżejszych czytników na rynku – jego waga wynosi zaledwie 150 gramów. Mogłoby się wydawać, że ucierpiały na tym podzespoły, ale jest wręcz przeciwnie. Onyx Boox Poke 2 wyposażono w procesor Octa-core 2.0 GhZ, baterię 1500 mAh oraz 2 GB pamięci RAM, co czyni go niesamowicie szybkim na tle innych 6-calowców.

Czytnik ebooków Onyx Boox Poke 2

Ekran, któremu nie dorówna żadna książka

Wszystkie te funkcjonalności nie byłby istotne bez najważniejszego – ekranu E-Ink Carta w najwyższej rozdzielczości 300 dpi (1072×1448). Oprócz niesamowitej ostrości i doskonałego kontrastu, Onyx Boox Poke 2 zaoferuje nam też podświetlenie z możliwością regulacji barwy, które można dostosować do własnych preferencji. Poza tym samodzielnie wybierzemy czcionkę, jej wielkość, szerokość interlinii i inne parametry, niczym wydawca tradycyjnych książek.

Już teraz dostępny jest w przedsprzedaży. Proponowana cena na Czytio.pl to 799 zł.

Powiązane treści:

2 Responses

  1. „Ekran, któremu nie dorówna żadna książka”. Może skończycie pisać takie bzdury?! Porównywaliście kiedyś stronę dowolnej książki z nawet najlepszym ekranem czytnika? Jasna kartka papieru z czarnym, ostrym drukiem, kontra brudnoszary elektroniczny „papier” z szarą czcionką.
    Od lat piszecie o niesamowitej ostrości i doskonałym kontraście w każdym kolejnym nowym czytniku, a prawda jest taka, że ekranom w czytnikach dużo brakuje do doskonałości. Wiem, bo mam kilka czytników. A czytniki 8-o calowe to wręcz krok wstecz, jesli chodzi o ostrość i kontrast czcionki(mam m.in. InkPad 3).

    1. Dzień dobry, dziękujemy za komentarz. Tekst, do którego się Pan odnosi, to informacja prasowa. W naszych artykułach staramy się podkreślać, że najlepsze ekrany E Ink przypominają zwykły papier w tak wielkiej mierze, w jakiej jest to obecnie możliwe (biorąc pod uwagę możliwości technologii). Oczywiście wszystko zależy od konkretnego modelu czytnika ebooków, w wielu przypadkach Pana zastrzeżenia mogą być uzasadnione, lecz w przypadku innych urządzeń trudno mówić o „brudnoszarym elektronicznym papierze z szarą czcionką”. Być może wciąż sporo brakuje im do doskonałości, technologia wciąż się rozwija, lecz czytelność tekstu na najlepszych czytnikach ebooków jest naprawdę dobra. Staramy się to pokazywać na naszych materiałach wideo na YouTube. Pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *