Pierwszy na świecie 10,3-calowy czytnik e-booków z podświetleniem

Gorąco zrobiło się nie tylko za oknem, ale też w branży nowych technologii! Do polskiej sprzedaży właśnie trafił 10,3-calowy Onyx Boox Note Pro ─ czytnik książek elektronicznych, który jest pierwszym w historii czytnikiem z dużym ekranem wyposażonym w podświetlenie. Do tej pory największe e-papierowe ekrany, dostępne w Polsce, z funkcją „światełka” były 7,8-calowe.

Jakie zastosowanie mają duże ekrany E-ink? Przede wszystkim pozwalają zastąpić sterty papierów, dzięki wygodnemu i bezpiecznemu dla oczu odtwarzaniu plików PDF!

Onyx Boox Note Pro to trzecia generacja flagowego czytnika firmy Onyx Boox. Działa w oparciu o system Android 6.0, dzięki któremu możliwe jest pobieranie aplikacji ze sklepu Google Play. Poza tym wyposażony jest w rysik, pozwalający na sporządzanie odręcznych notatek bezpośrednio na plikach PDF i w notatniku. Dlatego szczególnie przydatny będzie w biurach czy też w środowisku akademickim, gdzie pliki PDF i notatki są nierozłącznym elementem codziennej pracy.

Onyx Boox Note Pro nie jest pierwszym czytnikiem z dużym ekranem, jednak do tej pory jedynym, który ma podświetlenie! Pozwala to na czytanie o każdej porze dnia i nocy, bez dodatkowego źródła światła. Co więcej, w trosce o wzrok Onyx Boox Note Pro wyposażono w regulację barwy. Użytkownik ma możliwość nie tylko dostosowania natężenia przedniego podświetlenia do swoich potrzeb, ale również zmianę barwy światła od bursztynowej po chłodną biel.


Tablet z ekranem bezpiecznym dla oczu?

Nazwanie Onyx Boox Note Pro tabletem z ekranem E-ink nie byłoby dużą przesadą. W przeciwieństwie do większości czytników, umożliwia wygodne czytanie artykułów w sieci, a nawet wysyłanie maili! Kolejny duży krok, jakim jest wyposażenie go w podświetlenie to niezbity dowód, że Onyx Boox dąży do maksymalnego upodobnienia swoich czytników do klasycznych tabletów, z tym, że te od Onyx Boox nie obciążają oczu.

Poza tym umożliwia odtwarzanie plików audio, ma Bluetooth, najnowsze USB typu C, Wi-Fi oraz czterordzeniowy procesor. Onyx Boox Note Pro ma też bardzo dobry czas reakcji i dużą pojemność. W stosunku do poprzednich generacji wyposażono go w dwukrotnie większą pamięć wewnętrzną (64 GB) oraz RAM (4 GB), co przekłada się na to, że mieści około 32 tysiące e-booków.


Onyx Boox Nova Pro ─ wyjątkowe możliwości w mniejszej wersji

Onyx Boox Note Pro to nie jedyny czerwcowy debiutant. Pomyślano także o tych, którzy wolą nieco bardziej kompaktowe urządzenia. Dlatego 7,8-calowy czytnik Onyx Boox Nova Pro oferuje niemal te same funkcje dodatkowe ─ dołączony rysik, podświetlenie z regulacją barwy, dostęp do aplikacji, Bluetooth, Wi-Fi, odtwarzanie plików audio oraz USB typu C. A przy tym ma ekran o przekątnej 7,8-cala, idealny do czytania beletrystyki, ale też nieskomplikowanych plików PDF.


Czy warto inwestować w czytnik zamiast tabletu?

Gdyby patrzeć przez pryzmat liczby oferowanych funkcji, większość czytników nawet częściowo nie dorównuje tabletom. Niemniej jednak należy pamiętać, że ich głównym przeznaczeniem jest umożliwienie czytania, porównywanego do formy tradycyjnej. Onyx Boox wychodzi o krok dalej, oferując urządzenia wyposażone w technologię e-papieru, które pozwalają także na surfowanie po sieci, czy ściąganie aplikacji. Czytnikami, szczególnie z większymi ekranami, powinny zainteresować się osoby często czytające e-booki w formacie PDF oraz używające tabletów do celów biznesowych. Kilkugodzinne patrzenie na świecące ekrany LCD jest w stanie przyczynić się do pogorszenia wzroku oraz złego samopoczucia ─ rozwiązaniem jest czytanie na e-papierowych ekranach, które nie odbijają refleksów światła.

Proponowana cena na Czytio.pl to 2799 zł.


Informacja prasowa czytio.pl

O firmie czytio.pl

Czytio.pl to sklep internetowy, który skupia swoją działalność na czytnikach e-booków, z powodzeniem zastępujących tradycyjne książki i dokumenty. Oferta sklepu jest najszerszą w Polsce i prezentuje modele takich prestiżowych marek jak Onyx Boox, PocketBook, Kindle i Cybook. Innowacyjne rozwiązania, wysokie standardy jakości oraz atrakcyjna cena, przekładają się na uznanie ekspertów branżowych i użytkowników.


Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *