Onyx Boox Poke 3: Połączenie mobilności i wysokiego komfortu czytania ebooków

Najlepszy 6-calowy czytnik ebooków w ofercie Onyx Boox, Onyx Boox Poke 2, doczekał się swojego następcy. Onyx Boox Poke 3 zostanie wyposażony w lepszy procesor, Androida w wersji 10 i USB typu C. Przekonaj się, czy warto go kupić.

Onyx Boox Poke 3

Udoskonalony ośmiordzeniowy procesor wznosi urządzenie wyższy poziom szybkości działania. Android 10 jest kompatybilny z większą ilością aplikacji zewnętrznych. USB typu C zapewnia bardziej stabilne połączenie i szybsze przesyłanie danych.

W jaki sposób 6-calowy tablet E Ink, który waży jedynie 150 g, może pogodzić wszystkie te cechy? Jest to możliwe wyłącznie w przypadku nowego Onyx Boox Poke 3.

Po wprowadzeniu do sprzedaży Onyx Boox Max Lumi, Onyx Boox Note Air, Onyx Boox Note 3 i Onyx Boox Nova 3, szybko rozwijająca się firma przygotowała Onyx Boox Poke 3. Chociaż jest to najmniejszy czytnik ebooków w jej ofercie, posiada równie mocne podzespoły i oprogramowanie jak większe modele.

Co sprawia, że lepiej sięgnąć po Onyx Boox Poke 3 zamiast wysoko ocenionego Onyx Boox Poke 2? Jeżeli się nad tym zastanawiasz, przeczytaj dalszą część artykułu.

Urządzenie stworzone do czytania ebooków

Jako najmniejszy członek rodziny lekkich, wyposażonych w 6-calowe ekrany czytników Onyx Boox Poke, Onyx Boox Poke 3 odziedziczył oparty na prostych krawędziach, kompaktowy design modelu Poke 2. Tym, co odróżnia najnowszy czytnik ebooków od poprzedniego, jest nowy zestaw kolorystyczny: zielonkawa i matowa czerń.

Obudowa Onyx Boox Poke 3 w nowych kolorach
Obudowa w nowych kolorach

Ponieważ Onyx Boox Poke 3 jest mniejszy od dłoni osoby dorosłej, okazuje się niezwykle wygodnym narzędziem do rekreacyjnego czytania ebooków. Niewielki wyświetlacz HD Carta z wysoką rozdzielczością 300 DPI powoduje, że tekst widoczny na ekranie urządzenia jest wyraźny i kontrastowy.

Usiądź wygodnie w fotelu, chwyć Poke 3 w jedną dłoń, dostosuj siłę podświetlenia do własnych potrzeb i przeżywaj przygody opisane w książkach z filiżanką kawy stojącą obok. Niewiele rzeczy może się z tym równać.

Tym, co czyni Onyx Boox Poke 3 tak wyjątkowym, jest nie tylko jego rozmiar i wyświetlacz, lecz również szeroki zestaw funkcji. Dzięki świetnie działającej aplikacji do czytania ebooków, NeoReader, możemy uruchomić ebooki we wszystkich najpopularniejszych formatach, począwszy od EPUB, MOBI, FB2, AZW3, DOC, HTML, a kończąc na TXT. Urządzenie bez problemu radzi sobie również z komiksami w formatach CRB i CBZ.

Czytanie ebooków na Onyx Boox Poke 3
Czytanie ebooków

Obszerna pamięć 2 GB + 32 GB, w którą wyposażony został Onyx Boox Poke 3, pozwala na przechowywanie tysięcy książek w wersji elektronicznej. Kompaktowy czytnik ebooków zapewnia również szereg opcji personalizacji wyświetlania tekstu.

  • Dostosuj rozmiar i typ czcionki, zmień orientację tekstu, wyreguluj kontrast testu i obrazów, określ wartość interlinii i marginesów.
  • Zachowaj dostęp do spisu treści i jednym dotykiem przeskakuj do konkretnego rozdziału.
  • Przytrzymaj dane słowo dłużej, aby sprawdzić jego tłumaczenie, otworzyć interaktywne słowniki, uruchomić funkcję text-to-speech, przeglądarkę internetową oraz tryb notatek i podkreśleń
  • Podziel stronę w dużym formacie na kilka mniejszych sekcji i czytaj je w dowolnym porządku, aby maksymalnie zwiększyć swoją wygodę.
  • Sprawdzaj statystyki czytelnicze, aby zyskać większą wiedzą na temat swoich czytelniczych nawyków.

Jeżeli mamy ochotę, możemy wykorzystać Onyx Boox Poke 3 do przeglądania dostępnych w dużych formatach plików PDF i DJVU, a także prezentacji PowerPoint. Aby to zrobić, musimy przekręcić czytnik ebooków w dłoni, uruchomić horyzontalny tryb widoku, a następnie skorzystać z opcji personalizacji wyświetlania tekstu oraz gestów powiększania obrazu.

Czytanie plików PDF na Onyx Boox Poke 3
Czytanie plików PDF

Najlepsze 6-calowe urządzenie do czytania ebooków w udoskonalonej wersji

Onyx Boox Poke 2 uchodzi za najlepszy 6-calowy tablet E Ink w ofercie firmy Onyx Boox. Najnowszy Poke 3 okazuje się jednak jeszcze lepszy.

1. Nowa obudowa

Tylna obudowa Onyx Boox Poke 3
Tylna obudowa

Tylna część obudowy szybkiego czytnika ebooków została wykonana z trwałego tworzywa, które jest odporne na odbarwienia i zarysowania. Nowa obudowa w zielonkawo-czarnej barwie wyróżnia się matową teksturą. Gdy trzymamy urządzenie w dłoni, łatwo wyczuwamy jego gładkość.

2. Lepsze rozwiązania technologiczne

Onyx Boox Poke 3 vs Onyx Boox Poke 2 (porównanie parametrów technicznych)
Onyx Boox Poke 3 vs Onyx Boox Poke 2 (porównanie parametrów technicznych)

Podobnie jak większe narzędzia do robienia elektronicznych notatek w ofercie firmy, Onyx Boox Poke 3 został wyposażony w udoskonalony, ośmiordzeniowy procesor, RAM LPDDR4X, Androida w wersji 10 i firmware V3.0. Tak zaawansowane podzespoły wraz z najnowszym oprogramowaniem sprawiają, że Onyx Boox Poke 3 okazuje się o 30% bardziej responsywny od poprzedniego modelu. Urządzenie umożliwia bardzo płynne czytanie ebooków w aplikacji NeoReader oraz uruchamianie aplikacji zewnętrznych, takich jak Kindle, Kobo, Scribd i Nook.

3. Połączenie USB typu C

Jednym z niewielu ograniczeń Onyx Boox Poke 2 było nie do końca wygodne połączenie micro-USB. Aby pomóc użytkownikom w ładowaniu i łączeniu z komputerem Onyx Boox Poke 3, producent zdecydował się umieścić w nim udoskonalone USB typu C.

Połączenie USB-C w Onyx Boox Poke 3
Połączenie USB-C

Ponieważ proste zastąpienie micro-USB USB typu C nie jest możliwe, umieszczenie większej wtyczki w tak niewielkim urządzeniu wymagało wiele pracy. Ponieważ jednak się udało, mamy możliwość swobodnego odwracania złącza kabla i wkładaniem go pod dowolnym kątem. Nowa wersja USB pozwala oprócz tego na szybsze ładowanie oraz przesyłanie danych.

Autor: Kuba
Źródło: Boox.com (tłumaczenie)

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *