Czytnik ebooków Onyx Boox Poke 2 już dostępny w sprzedaży!

Onyx Boox ogłosił, że wprowadza do sprzedaży model Onyx Boox Poke 2. W przeciwieństwie do większości pozostałych produktów chińskiej firmy, nie będzie to narzędzie do robienia elektronicznych notatek, lecz dedykowany czytnik ebooków. Onyx Boox Poke 2 pozwala jednak nie tylko na czytanie książek w wersji elektronicznej, lecz również plików PDF, mangi, magazynów i czasopism. Przekonaj się, czy warto go kupić

Czytnik ebooków Onyx Boox Poke 2

Wyświetlacz z podświetleniem

Onyx Boox Poke 2 posiada 6-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1072 x 1448 oraz 300 PPI. Inaczej niż w przypadku Onyx Boox Poke Pro, ekran urządzenia został umieszczony równo z jego krawędziami. Oprócz tego Onyx Boox Poke 2 został wyposażony w podświetlenie oraz system regulacji temperatury barwnej ekranu. Dzięki niemu umożliwia on uzyskanie efektu światła płonącej świecy.

Parametry techniczne

We wnętrzu elektronicznego czytnika książek umieszczono ośmiordzeniowy procesor o pomocy 2.0 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash. Pojemność baterii e-czytnika Onyx Boox Poke 2 wynosi 1,500 mAh. Urządzenie posiada wejście Micro USB OTG, dzięki czemu można podłączać do niego różne akcesoria bez instalowania dodatkowych sterowników.

Oprócz tego czytnik ebooków został wyposażony w WiFi 2.4 oraz 5HZ, co przekłada się na ogromną szybkość Internetu. Użytkownicy Onyxa Boox Poke 2 mogą również korzystać z Bluetootha 4.1, który przydaje się m. in. przy okazji podłączania mikrofonu lub innych bezprzewodowych akcesoriów.

Android i Google Play

Jedną z największych zalet Onyxa Boox Poke 2 jest to, że działa on na Androidzie w wersji 9.0. Dzięki temu wiele zainstalowanych na czytniku ebooków aplikacji będzie działać bez zarzutu przez długi czas. Elektroniczny czytnik książek wydaje się idealnym narzędziem dla wszystkich, którzy lubią wypożyczać audiobooki i ebooki z bibliotek publicznych. Zapewnia on również możliwość wygodnego korzystania z takich usług internetowych, jak OneDrive, Libby czy Hoopla.

Ponieważ Amazon, Barnes & Noble czy Kobo posiadają swoje księgarnie online, użytkownicy Onyxa Boox Poke 2 mogą z nich korzystać za pomocą odpowiednich aplikacji na Androida. Chociaż Google Play jest już preinstalowane na urządzeniu, uruchomienie usługi wymaga aktywowania jej w ustawieniach czytnika ebooków.

Zastosowania

Wydaje się, że Onyx Boox Poke 2 będzie wymarzonym gadżetem dla wszystkich, którzy poszukując profesjonalnego czytnika ebooków, nie chcą zostać uwięzieni w ograniczonym ekosystemie jego producenta. Bierze się to stąd, że urządzenie zapewnia możliwość korzystania z ebooków pochodzących z rozmaitych źródeł, swobodnego przenoszenia ich do pamięci urządzenia, tworzenia z nich kolekcji lub uzyskiwania do nich dostępu za pomocą Dropboxa lub innej chmury online.

Ponieważ Android 9.0 pozostanie w użyciu jeszcze przez długi czas, Onyx Boox Poke 2 zachowa swoją funkcjonalność przynajmniej przez najbliższe 5-6 lat. Cena urządzenia za oceanem wynosi 189.99 USD.

Recenzja wideo czytnika Onyx Boox Poke

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *