Jak pobierać nowe aplikacje na czytnik ebooków Onyx?

Wykorzystywany w czytnikach ebooków Onyxa Android jest systemem operacyjnym pozwalającym na personalizację funkcji naszego urządzenia. Przekonaj się, w jaki sposób zainstalować na czytniku aplikację Google Play i jakie aplikacje możesz stamtąd pobierać

Jak pobierać nowe aplikacje na czytnik ebooków Onyx?

Czym jest Android?

Android jest systemem operacyjnym na urządzenia mobilne, który pozwala na spersonalizowanie działania smartfona, tabletu czy czytnika ebooków pod kątem osobistych potrzeb i oczekiwań. Ponieważ Android jest połączony ze sklepem Google Play, jesteśmy w stanie pobierać i instalować na naszym urządzeniu setki różnych aplikacji.

Chociaż większość producentów najlepszych czytników ebooków wykorzystuje w nich inne systemy operacyjne (dostosowaną do ich właściwości odmianę Linuxa), elektroniczne czytniki Onyxa działają właśnie na Androidzie. Takie rozwiązanie posiada zarówno dobre strony, jak również ograniczenia.

Zakup czytnika ebooków z Androidem

Osoby korzystające z czytników Kindle lub PocketBook najczęściej posługują się jedynie pierwotnie zainstalowanymi na urządzeniach aplikacjami, zyskując gwarancję maksymalnej wygody i prostoty obsługi.

Chociaż właściciele czytników ebooków Onyxa mogą dostosować je do własnych możliwości, optymalizacja właściwości i funkcji urządzeń jest nieco bardziej skomplikowana i czasochłonna. W rezultacie należy pamiętać, że elektroniczne czytniki książek wyposażone w Androida są sprzętem dla określonego typu użytkowników.

Korzystanie z aplikacji na Androida na czytnikach Onyxa

Chociaż po uzyskaniu dostępu do Google Play właściciele czytników ebooków Onyxa mogą instalować na swoich urządzeniach wiele różnych aplikacji, należy pamiętać, że nie wszystkie z nich działają poprawnie.

Ponieważ częstotliwość odświeżania ekranu E-Ink jest zbyt wolna, korzystanie na nim z materiałów multimedialnych nie najlepiej się sprawdza. W rezultacie przed pobraniem konkretnej aplikacji powinniśmy się upewnić, że będziemy w stanie jej używać.

Jakie narzędzia możemy pobierać z Google Play na czytnik ebooków Onyxa?

 • Aplikacje do czytania
 • Aplikacje do czytania wiadomości
 • Przeglądarki internetowe
 • Aplikacje do robienia notatek
 • Aplikacje do zarządzania notatkami
 • Aplikacje biurowe
 • Aplikacje do obsługi poczty
 • Aplikacje do przechowywania plików w chmurze
 • Aplikacje do obsługi muzyki
 • Gry

Warto również zdawać sobie sprawę, że obsługa aplikacji na czytniku ebooków zawsze jest wolniejsza niż na smartfonie lub tablecie. Ponieważ elektroniczny czytnik książek nie jest wyposażony w zwykły ekran LCD, wykorzystywane na nim narzędzia zawsze działają nieco mniej płynnie.

Instalacja Google Play na czytniku ebooków Onyxa

Aby być w stanie pobierać na nasz czytnik ebooków Onyxa pożądane aplikacje, musimy najpierw zainstalować i uruchomić na nim Google Play. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić.

Jak aktywować Google Play na czytnikach Onyxa?

Instalacja aplikacji Google Play na czytniku ebooków Onyxa:

 1. Pobierz na swój komputer plik z aplikacją: https://drive.google.com/file/d/1MWCw5CYaZLNYg38XSpol4UqEQ7MQvLYW/view
 2. Wypakuj zawartość pliku
 3. Podłącz czytnik do komputera za pomocą kabla
 4. Skopiuj aplikację z komputera na czytnik do folderu Download
 5. Odłącz czytnik od komputera
 6. Odszukaj i otwórz aplikację z poziomu czytnika
 7. Po zakończeniu instalacji otwórz aplikację

Uwaga: Jeżeli po próbie otworzenia aplikacji na czytniku na ekranie pojawi się komunikat o zablokowanym instalowaniu (krok 6), wejdź w ustawienia i zezwól na instalację aplikacji z nieznanego źródła.

Gdy już zakończymy instalację aplikacji Google Play na naszym czytniku, musimy jeszcze ją zarejestrować. Rejestracja polega na wprowadzeniu specjalnego numeru w polu tekstowym na podanej stronie internetowej.

Rejestracja aplikacji Google Play na czytniku ebooków Onyxa

 1. Otwórz aplikację na czytniku
 2. Skopiuj numer Google Service Framework (GSF)
 3. Wejdź w podany link: https://www.google.com/android/uncertified/
 4. Wprowadź skopiowany numer w pole tekstowe
 5. Naciśnij na przycisk rejestracji
 6. Ponownie uruchom czytnik
Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *