Dlaczego lepiej nie zostawiać czytnika Kindle długo zapomnianego w szufladzie?

Chociaż zakupowi czytnika ebooków zwykle towarzyszy entuzjazm, zdarza się, że po krótkim czasie urządzenie trafia do pudełka, szafy lub szuflady. Przekonaj się, dlaczego warto pamiętać o ładowaniu elektronicznego czytnika książek nawet wtedy, gdy dłużej z niego nie korzystamy.

Czytnik schowany w pudełku

Chociaż czytniki ebooków to świetny pomysł na prezent, nie wszyscy czynią z nich dobry użytek. W wielu przypadkach zdarza się, że wkrótce po zakupie czytnik Kindle trafia do szuflady, szafy lub w inne miejsce, w którym pozostaje zapomniany przez kilka tygodni, miesięcy, a nawet lat.

Zapominanie o schowanym w szufladzie czytniku ebooków nie jest również niespotykane w przypadku osób, które regularnie czytają książki w wersji elektronicznej. Jeżeli kupimy sobie nowy czytnik ebooków, możemy zatrzymać stary na zapas, przenosząc go w bezpieczne miejsce i więcej o nim nie myśląc.

Uszkodzona bateria czytnika Kindle

Gdy po dłuższym czasie odnajdziemy czytnik ebooków, który wcześniej zostawiliśmy w w szufladzie, pod łóżkiem lub w pudełku, na jego ekranie zobaczymy symbol rozładowanej baterii.

Jeżeli czytnik Kindle długo pozostaje nieużywany, jego bateria powoli się wyczerpuje. Jeżeli przez w tym czasie nie zostanie on ponownie naładowany, bateria może ulec uszkodzeniu. To prowadzi do sytuacji, w której nie będziemy w stanie ponownie jej naładować. Nawet jeżeli to zrobimy, bateria czytnika Kindle błyskawicznie będzie się rozładowywać.

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń elektronicznych, w przypadku czytników ebooków warto jest pamiętać o tym, aby od czasu do czasu je ładować. Powinniśmy robić to nawet wtedy, gdy z nich nie korzystamy. Jeżeli przechowujemy w szufladzie starszy, nieużywany model czytnika Kindle, możemy go odnaleźć i naładować. W przeciwnym razie bateria urządzenia stopniowo będzie się wyczerpywać, co może wywołać negatywne efekty.

Baterie

Zniżka na nowy czytnik Kindle

Jeżeli posiadamy starszy czytnik Kindle z niesprawną baterią, możemy odesłać go do Amazona, aby uzyskać zniżkę na nowy model. Wysokość zniżki po odesłaniu uszkodzonego czytnika ebooków wynosi 20%. Ten system handlowy jest czymś, co zdecydowanie pozytywnie wyróżnia Amazona na tle konkurencji.

Samodzielna wymiana baterii

Niektórzy użytkownicy czytników ebooków próbują wymieniać w nich uszkodzone baterie samodzielnie. Zwykle nie ma to jednak większego sensu, ponieważ tego typu naprawy przynoszą tylko tymczasowe efekty. Warto również pamiętać, jakie niedrogo możemy obecnie kupić czytniki Kindle w wersjach używanych lub w ramach różnych promocji.

Autor: Kuba
Źródło: the-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *