Nadchodzi Kindle Paperwhite 5 z regulacją barwy podświetlenia

Amazon pracuje nad Kindle Paperwhite 5. Następca popularnego czytników ebooków ma zostać wyposażony w podświetlenie z regulacją intensywności i barwy światła. Amazon powinien ogłosić szczegóły dotyczące nowego urządzenia na przełomie października i listopada. Czy warto będzie je kupić?

Nadchodzi Kindle Paperwhite 5 z regulacją barwy podświetlenia

Nadchodzi Kindle Paperwhite 5

Amazon pracuje obecnie nad Kindle Paperwhite 5. Następca jednego z najpopularniejszych czytników ebooków ma zostać wyposażony w podświetlenie z regulacją intensywności i barwy światła. Tego typu podświetlenie zostało już wcześniej wykorzystane w Kindle Oasis 3.

Amazon powinien ogłosić szczegóły dotyczące nowego urządzenia na przełomie października i listopada. Z powodu światowej pandemii i związanych z nią opóźnień w produkcji istnieje jednak ryzyko, że premiera czytnika ebooków nie nastąpi wcześniej niż na początku 2021 roku.

Podświetlenie ekranu na na czytnikach Onyx Boox Nova 2 i Kindle Oasis 3
Podświetlenie ekranu na na czytnikach Onyx Boox Nova 2 i Kindle Oasis 3

Popularna linia Kindle Paperwhite

Modele z serii Kindle Paperwhite były do tej pory udoskonalane przez Amazona raz na dwa lub trzy lata. Oryginalny czytnik Kindle Paperwhite zadebiutował na rynku w 2012 roku. Kindle Paperwhite 2 pojawił się w sprzedaży już rok później. Na premierę Kindle Paperwhite 3 klienci musieli czekać do 2015 roku. Aktualna wersja urządzenia, czyli Kindle Paperwhite 4, weszła do oferty Amazona w 2018 roku.

Kolejne generacje Kindle Paperwhite
Kolejne generacje Kindle Paperwhite

Zalety Kindle Paperwhite 4

Kindle Paperwhite 4 to jeden z bestsellerów amerykańskiej firmy, który cieszy się ogromnym zaufaniem użytkowników. Czwarta generacja urządzenia posiada zalety, które czynią z niego produkt z najwyższej półki: święty wyświetlacz o rozdzielczości 300 PPI, 8 lub 32 GB wewnętrznej pamięci flash, odporność na wodę oraz Bluetooth, który pozwala na słuchanie audiobooków.

Urządzenie zostało wyposażone w podświetlenie o regulowanej intensywności (bez regulacji barwy światła), dzięki któremu czytanie ebooków nie stanowi problemu nawet w nocy. Ponieważ ekosystem Amazona jest wyjątkowo bogaty, użytkownicy Kindle Paperwhite 4 mają możliwość korzystania ze różnorodnych usług oraz wygodnego kupowania książek w wersji elektronicznej.

Kindle Paperwhite 4

Problemy z produkcją i dostawą czytników Kindle

Wszystkie wersje Kindle Paperwhite na stronie Amazona są obecnie wyprzedane. Urządzenia powinny ponownie stać się dostępne w październiku. Ograniczona dostępność popularnych czytników ebooków wynika prawdopodobnie z problemów z dostawą. Przez cały rok Amazon sprzedawał różne wersje urządzeń na kanadyjskich i amerykańskich stronach internetowych. Kindle Paperwhite 4 i Kindle Oasis 3 po raz ostatni można było kupić kilka miesięcy temu.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez portal Good e-Reader, Amazon testuje wykorzystanie w Kindle Paperwhite systemu podświetlenia z regulacją temperatury barwowej już niemal od roku. Początkowo urządzenie miało wejść do produkcji masowej w drugim kwartale, jednak z powodu pandemii jego premiera musiała zostać przesunięta.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *