Jak ładować baterię w Kindle?

Baterię w czytnikach Kindle można ładować zarówno za pośrednictwem kabla USB z zasilaczem, jak i komputera. W tym poradniku dowiesz się jak skutecznie ładować baterię w czytnikach Kindle 6 generacji i nowszych

bateria Kindle, ładowanie baterii Kindle, ładowanie Kindle, Kindle się nie ładuje, oszczędzanie baterii Kindle, Kindle Oasis 8, Kindle Oasis 8 okładka, bateria z okładką Kindle, okładka z baterią, czytnik, Kindle, e-book

Ładowanie za pośrednictwem załączonego przy zakupie kabla USB trwa zazwyczaj od czterech do sześciu godzin, ale może trwać dłużej w zależności od możliwości sprzętu używanego do ładowania urządzenia.


Wskazówka: Aby oszczędzić czas pracy baterii, należy umieścić Kindle w trybie uśpienia po zakończeniu jego używania. Można to zrobić naciskając przycisk zasilania (mniej niż 7 sekund, po 7 sekundach urządzenie się wyłącza).


Uwaga: Aby naładować Kindle za pomocą gniazdka elektrycznego, potrzebny jest kompatybilny zasilacz (sprzedawany oddzielnie) do kabla USB. Przy użyciu adaptera Kindle ładowanie powinno trwać mniej niż cztery godziny.

Aby naładować akumulator Kindle, podłącz załączony kabel USB do komputera lub do kompatybilnego zasilacza, następnie podłącz zasilacz do gniazdka elektrycznego. Gdy Twój Kindle jest w trackie ładowania, na ikonie baterii u góry ekranu głównego pojawia się błyskawica.

Lampka wskaźnika na dolnej krawędzi urządzenia zmienia kolor na bursztynowy, podczas gdy akumulator jest w trakcie ładowania, natomiast gdy jest w pełni naładowany świeci na zielono. W Kindle Oasis (8 generacji) lampka kontrolna jest wbudowana w przycisk zasilania w prawym górnym rogu urządzenia. Jeśli nie widzisz zapalonej lampki oznacza to, że Kindle nie ładuje się.

Kindle Oasis (8 generacji) posiada w zestawie okładkę, która posiada wbudowaną baterię, wydłużającą czas naładowania baterii czytnika. Okładka łączy się z urządzeniem bez konieczności stosowania innych adapterów zasilania.


Uwaga: Okładka może być ładowana tylko wtedy, gdy jest podłączona do Kindle, ponieważ Kindle posiada zewnętrzny port ładowania.

Co zrobić, gdy bateria w Kindle się nie ładuje?

Jeśli twój Kindle się nie ładuje lub jego ładowanie trwa dłużej niż sześć godzin, postępuj zgodnie z tymi krokami.

Jeśli korzystasz z zasilacza do ładowania Kindle, upewnij się, że kabel USB załączony z urządzeniem przy zakupie jest prawidłowo podłączony do zasilacza. Czasem problemy związane z ładowaniem baterii mogą być spowodowane wadliwym lub uszkodzonym kablem USB lub zasilaczem.


Masz problem z jakąkolwiek inną funkcją Kindle? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na ponad 60 często pojawiających się pytań!


W celu oszczędzenia czasu pracy baterii:

  • Umieść Kindle w trybie uśpienia, gdy skończysz czytać. Aby to zrobić naciśnij przycisk zasilania, znajdujący się na urządzenia. W czytniku Kindle Oasis (8 generacji) zamknij pokrywę, aby przełączyć Kindle w tryb uśpienia.
  • Wyłącz połączenie bezprzewodowe. Twój Kindle używa więcej energii baterii po podłączeniu do sieci Wi-Fi lub 3G. Aby wyłączyć połączenie bezprzewodowe, stuknij ikonę Szybkie akcje (cog), a następnie wybierz opcję Samolot (Airplane Mode).
  • Ładuj swój Kindle za pomocą kompatybilnego zasilacza. Choć można ładować Kindle za pomocą załączonego kabla USB, niektóre komputery i starsze klawiatury mogą nie dostarczać wystarczającej mocy, aby w pełni naładować urządzenie. Za pomocą kompatybilnego zasilacza (sprzedawanego oddzielnie), ładowanie Kindle jest możliwe w czasie krótszym niż sześć godzin.
  • Uruchom ponownie Kindle. Odłącz urządzenie od kabla USB, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 7 sekund. W wyświetlonym oknie dialogowym Zasilanie (Power) dotknij przycisku Uruchom ponownie (Restart). Po ponownym uruchomieniu Kindle podłącz kabel USB do Kindle i komputera lub zgodnego adaptera sieciowego, aby sprawdzić, czy Twój Kindle jest ładowany. Aby wyświetlić film z ponownego uruchomienia Kindle, przejdź do Uruchom ponownie swój Kindle (Restart Your Kindle).
  • Ładuj Kindle Oasis z okładką. Akumulator w okładce Kindle Oasis (8 generacji) zapewnia dodatkową żywotność baterii, dzięki czemu możliwe jest dłuższe użytkowane urządzenia między ładowniami. Zarówno Kindly Oasis (8 generacji), jak i Okładka (Kindly Oasis Leather Charging Cover) , gdy są sparowane i podłączone do źródła zasilania powinne być ładowane do pełna.
Źródło: Amazon.com

Powiązane treści:

3 Responses

  1. Czy podczas ładowania mogę czytać dalej ?

    1. Tak, o ile bateria nie jest zupełnie rozładowana

  2. Czy można ładować baterię czytnika przy użyciu powerbanku?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *