Kindle Voyage ponownie w sprzedaży! Czy warto go kupić? [Opinie użytkowników]

Kindle Voyage pojawił się na rynku w 2014 roku i od podbił serca wielu użytkowników czytników ebooków, niekiedy zostawiając w tyle nawet Kindle Oasis. Dwa lata po zakończeniu oficjalnej dystrybucji urządzenia znowu pojawiła się okazja, aby nabyć je bezpośrednio od Amazona. Czy zakup czynika ebooków ma jeszcze sens?

Kindle Voyage ponownie w sprzedaży! Czy warto go kupić?

Amazon zamierza ponownie rozpocząć sprzedaż nowych modeli Kindle Voyage. Polecane czytniki ebooków, które są już dostępne w preorderze w Niemczech i Wielkiej Brytanii, zostaną przekazane do wysyłki najprawdopodobniej 4 lutego 2020. Zamówienia na Kindle Voyage z innych krajów staną się możliwe w ciągu kilku kolejnych dni.

Sensacja 2014 roku

Przypomnijmy, że Kindle Voyage pojawił się na rynku w 2014 roku i przez 4 lata uchodził za flagowy czytnik ebooków amerykańskiego przedsiębiorstwa technologicznego, ciesząc się sympatią wielu użytkowników. Urządzenie jest wyposażone w 6-calowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1430 x 1080 i 300 PPI, co przed dłuższy czas czyniło z niego najlepszy czytnik ebooków w sprzedaży.

Kindle Voyage po wyjęciu z pudełka
Kindle Voyage po wyjęciu z pudełka

Oprócz tego Kindle Voyage posiada jednordzeniowy procesor o mocy 1 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB wewnętrznej pamięci flash. Elektroniczny czytnik książek łączy się z Internetem wyłącznie przez Wi-Fi, a bateria pozwala na korzystanie z niego przez ok. miesiąc. W przypadku ograniczonego użytkowania Kindle Voyage nie wymaga ładowania nawet przez 6 tygodni.

Czytanie ebooków na Kindle Voyage
Czytanie ebooków

Gdy polecany czytnik ebooków po raz pierwszy pojawił się na rynku, do jego największych atutów należał wysokiej jakości pojemnościowy dotykowy wyświetlacz oraz przyciski do manualnej zmiany stron. Oprócz tego Kindle Voyage został wyposażony w innowacyjny czujnik światła otoczenia, który jest w stanie automatycznie rozjaśniać lub przyciemniać wyświetlacz, dostosowując podświetlenie do zewnętrznych warunków oświetleniowych.

Test wideo z 2018 roku

Opinie na temat Kindle Voyage z forum Amazona:

M. Regan

Ponieważ chciałem, aby moja recenzja była wiarygodna, od czasu zakupu Kindle Voyage wstrzymywałem się z jej pisaniem przez dwa miesiące. Kupiłem ten czytnik ebooków po to, aby zastąpić Kindle Paperwhite, który posiadałem przez 3 lata. Spoiler: Bardziej odpowiada mi Kindle Paperwhite.

Kindle Voyage po wyjęciu z pudełka
Kindle Voyage po wyjęciu z pudełka

Obydwa czytniki ebooków posiadają swoje wady i zalety. Najważniejsze wśród nich jest to, że Paperwhite kosztuje mniej, a czytanie na nim wydaje mi się bardziej komfortowe.

Zalety:

  • Kindle Voyage posiada świetny ekran i jest łatwy w obsłudze,
  • Kindle Voyage waży nieco mniej od Kindle Paperwhite, chociaż różnica w wadze czytników ebooków nie jest mocno odczuwalna .

Wady:

  • Przyciski do manualnej zmiany stron są bardziej irytujące niż przydatne. Gdy trzymasz czytnik ebooków w dłoni, często zdarza się, że strony automatycznie się przełączają, nawet gdy tego nie chcesz.
  • Komfort czytania na Kindle Voyage nie jest wyższy niż na Kindle Paperwhite. Ekrany urządzeń wydają się takie same.
  • Bateria Kindle Voyage nie jest tak mocna, jak bateria Kindle Paperwhite nie mam pojęcia, dlaczego tak jest. Czytam przez kilka godzin dziennie i już po 3 dniach muszę podładować swoje urządzenie. Producent twierdzi, że bateria czytnika ebooków powinna wytrzymywać 3 tygodnie, ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy poświęcasz na czytanie maks. 1/2 godziny dziennie.

DA

Należę do starszej generacji i lubię trzymać w dłoni książkę, którą czytam. Jak możecie zobaczyć, wahałem się przez zakupem Kindle Voyage, ale w końcu się na niego zdecydowałem. Bardzo się cieszę, że to zrobiłem. Bez problemu podłączyłem urządzenie do sieci Wi-Fi i wyregulowałem jego ustawienia, takie jak jasność ekranu i funkcję zmiany stron za pomocą przycisków. Gdy czytnik ebooków się ładuje, na dole pojawia się bursztynowe światło, które po pełnym naładowaniu zmienia kolor na zielony.

Regulacja podświetlenia ekranu na Kindle Voyage
Regulacja podświetlenia ekranu

Jestem w stanie przeczytać ok. 3 książki zanim muszę ponownie podłączyć urządzenie do prądu. Wystarczy, że w czasie czytania naciśniesz na wybrane słowo, a jego definicja natychmiast pojawi się na ekranie. Możesz również skorzystać z opcji automatycznego tłumaczenia wybranych słów, aby nie musieć za każdym razem osobno naciskać na ekran. Jestem w stanie czytać w kompletnej ciemności i nie mam problemu z dostrzeganiem słów. Kindle Voyage to naprawdę świetny czytnik ebooków, który zdecydowanie polecam.

Darwood martin

Ta recenzja została stworzona z myślą o wszystkich, którzy zastanawiają się nad wybraniem jednego z dwóch bardziej zaawansowanych czytników ebooków Amazona (Kindle Voyage i Kindle Oasis).

Kocham swojego Voyagera. Kocham go tak bardzo, że poprosiłem o nową wersję na święta. Obecnie jestem posiadaczem drugiej generacji Kindle Oasis, którego również kocham, ale nieco mniej. Piszę tę recenzję dlatego, że wady Kindle Oasis 2 pozwoliły mi zrozumieć, jak doskonałym czytnikiem ebooków jest Kindle Voyager.

Chociaż obydwa urządzenia mają takie same PPI, jestem przekonany, że obraz na ekranie Voyagera jest bardziej przejrzysty. Tło ekranu z całą pewnością jest bardziej jasne. Ustawiam na nich ten sam poziom jasności podświetlenia i kładę je obok siebie na przeciwko okna. Wyświetlacz Kindle Oasis 2 sprawia wrażenie bardziej jasnego. Dopiero gdy zwiększę podświetlenie o kolejne 3 poziomy, ekran Oasis staje się równie jasny jak ekran Voyagera.

Rozmiary Kindle Voyage
Rozmiary Kindle Voyage

Pomiędzy obydwoma urządzeniami istnieją również pewne praktyczne różnice. Kindle Voyager jest symetryczny. Ponieważ przyciski do zmiany stron znajdują się w jego przypadku po obu stronach, przenoszenie urządzenia z jednej ręki do drugiej nie stanowi żadnego problemu. Zrobienie tego samego z Kindle Oasis wymaga dodatkowo obrócenie widoku ekranu. Niby nic wielkiego, ale konieczne staje się ponowne znalezienie w tekście miejsca, w które przed chwilą patrzyłeś.

Moje doświadczenia z korzystania z etui również nie są w przypadku obydwu urządzeń identyczne. Etui na Kindle Voyage sprawia, że trzyma się go całkiem wygodnie. Gdy go nie używam, urządzenie jest trochę za cienkie jak na moje męskie dłonie być może wrażenia kobiet byłyby inne.

Kiedy jednak umieszczam w etui Kindle Oasis 2, czytnik ebooków sprawia wrażenie dwa razy cięższego. Domyślam się, że ma to jakiś związek z jego dziwnym kształtem lub dużą szerokością. W rezultacie zwykle transportuję elektroniczny czytnik książek w etui, lecz wyciągam go, kiedy chcę poczytać. Trzymanie Kindle Oasis bez etui jest jednak bliskie perfekcji. Czytnik ebooków świetnie leży w dłoni – w przypadku Kindle Voyage nigdy nie mam podobnego wrażenia, niezależnie od tego, czy akurat korzystam z etui, czy go z niego wyjmuję. Kindle Oasis 2 bez etui wydaje się również lżejszy od Kindle Voyage. […] Nie warto jednak przejmować się wagą, ponieważ Voyage również pozostaje wyjątkowo lekki.

Ustawienia Kindle Voyage
Podgląd ustawień

Jeżeli w związku z tym zastanawiasz się nad zakupem czytnika ebooków, a wciąż się wahasz, Oasis jest warty dodatkowych pieniędzy tylko wtedy, jeśli:

  1. Chcesz mieć 7-calowy wyświetlacz,
  2. Chcesz słuchać audiobooków,
  3. Bardzo lubisz przyciski fizyczne.

Jeżeli żadne z powyższych wymogów nie jest dla Ciebie ważny, wyjdziesz lepiej na kupieniu Voyagera.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Amazon Forum

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *