Dodatkowe funkcje czytnika PocketBook [materiał wideo]

Wraz z rozwojem technologii wymagania użytkowników czytników elektronicznych wciąż rosną. W rezultacie ich producenci starają się wzbogacać swoje urządzenia o kolejne funkcje. Współczesne elektroniczne czytniki książek nie służą już jedynie do czytania ebooków, lecz świetnie radzą sobie z wieloma innymi zadaniami. Właśnie tak jest w przypadku urządzeń PocketBooka, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających wielbicieli technologii

Dodatkowe funkcje czytnika Pocketbook

1. Synchronizacja kont

Dzięki automatycznej synchronizacji kont (np. za pomocą Dropboxa lub Legimi), możemy zyskać gwarancję, że pliki z naszymi ebookami, audiobookami i innymi materiałami będą na bieżąco aktualizowane.

2. Przeglądarka internetowa

Przeglądarka internetowa na czytniku PocketBook

Wszystkie najnowsze modele czytników PocketBook umożliwiają dostęp do Internetu za pomocą przeglądarki internetowej. Chociaż jest ona przydatnym narzędziem do poszukiwania wszelkiego rodzaju informacji, musimy liczyć się z tym, że działa nieco wolniej niż na innych urządzeniach elektronicznych.

3. Interaktywny słownik

Interaktywny słownik niezwykle przydaje się wszystkim, którzy lubią czytać najlepsze ebooki w językach obcych. Dzięki niemu możemy w trakcie lektury przetłumaczyć nieznane słowa jednym kliknięciem. Wielką zaletą słownika na PocketBookach jest to, że działa on w trybie offline. Poza korzystaniem z domyślnych słowników, które są już zainstalowane na urządzeniu, w zależności od naszych potrzeb możemy również pobierać nowe.

4. Odtwarzanie dźwięku

Odtwarzanie dźwięku na czytniku PocketBook

Chociaż większość z nas słucha audiobooków i muzyki na smartfonach, w niektórych okolicznościach funkcja odtwarzania dźwięku, którą posiadają niektóre modele czytników PocketBook, może okazać się naprawdę przydatna. Wytrzymała bateria urządzenia sprawia, że możliwość odtworzenia na nim książek w wersji audio jest w stanie uratować nas np. w podróży.

5. Notatki

Najnowsze modele czytników PocketBook pozwalają na łatwe i szybkie robienie notatek, które możemy robić zarówno za pomocą klawiatury ekranowej, jak i odręcznie. Dzięki tej funkcji jesteśmy w stanie wydobyć z czytanych książek jeszcze więcej, pomagając sobie w zapamiętywaniu najważniejszych wątków, cytatów i informacji.

6. Kalkulator

Kalkulator na czytniku PocketBook

Wszystkie współczesne czytniki ebooków są wyposażone w rozbudowany kalkulator, na którym możemy wykonać nawet bardziej skomplikowane obliczenia, jeżeli np. rozładuje nam się telefon.

7. Galeria

Funkcja galerii dostępna na czytnikach PocketBook pozwala na wygodne przeglądanie i segregowanie zdjęć. Chociaż wszystkie obrazy są czarno-białe, a ich jakość jest uzależniona od jakości samego ekranu naszego urządzenia, zazwyczaj wyglądają one w naprawdę estetyczny, interesujący sposób. W rezultacie szansa przyjrzenia się ulubionym ilustracjom na e-papierowym wyświetlaczu może być pozytywnie zaskakująca.

8. Gry

Gry na czytniku PocketBook

Innym sposobem na zrobienie sobie przerwy od czytania, np. w podróży, jest zagranie w zainstalowane na naszym urządzeniu gry. Najczęściej są to proste gry logiczne, takie jak pasjans i sudoku.

Materiał wideo:


Artykuł wydaje Ci się przydatny? Polub naszą stronę na Facebooku lub zasubskrybuj nasz kanał na YouTube, aby być na bieżąco z przygotowywanymi przez nas materiałami.

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *