Empik Go na czytniku PocketBook Touch HD 3 [informacja prasowa]

Od dziś użytkownicy jednego z bardziej popularnych urządzeń w ofercie PocketBook mogą cieszyć się z dostępności aplikacji Empik Go. Już od niespełna 30 zł można korzystać z puli 30 000 e-bookowych bestsellerów będących zawsze w zasięgu ręki.

Empik Go na czytniku PocketBook Touch HD 3

Go Empik Go!

Do czytania e-booków potrzebna jest aplikacja Empik Go na smartfonie lub tablecie. Z poziomu tych urządzeń należy dodać do swojej biblioteczki książki, które następnie będą dostępne na czytniku. Po uruchomieniu PocketBook Touch HD 3 w dole ekranu startowego pojawi się ikonka Empik Go. Następnie należy się zalogować się do aplikacji i pobrać na czytnik wybrane wcześniej e-booki.

Z tytułów w ramach abonamentu można korzystać na dwóch urządzeniach jednocześnie.

Abonament, lecz nie tylko

Aplikacja Empik Go umożliwia nie tylko pobieranie i czytanie e-booków przypisanych do abonamentu, ale także takich, które wcześniej były kupione poprzez stronę www.empik.com, czyli łącznie z 60 000 tytułów.

Jedną z głównych przesłanek, którymi kieruje się PocketBook jest zapewnienie użytkownikom naszych czytników jak największej swobody w wyborze tytułów książek – mówi Maksym Zhelezniak, odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce, krajach skandynawskich oraz w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Nowa możliwość w postaci aplikacji Empik Go oferuje dostęp do szerokiej oferty czytelniczej, a tym samym jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność naszych urządzeń. W planach mamy wprowadzenie tej aplikacji także na inne czytniki.

Filtrowanie i nawigacja

Poruszanie się w aplikacji jest bardzo intuicyjne. Użytkownicy, korzystając z rozwijanego menu filtrowania, bez problemów wyszukają odpowiednią książkę.

  • E-booki mogą być oznaczone jako “Pobrane” lub “Ukończone”;
  • Pliki można przenieść do archiwum – dzięki temu zostaną usunięte z urządzenia i schowane w bibliotece. Będzie można wyszukać dany tytuł jedynie po zastosowaniu filtra „Zarchiwizowane”. Zarchiwizowany e-book można przywrócić, pobrać ponownie, a postępy czytania zostaną zachowane.

W folderze, tuż pod tytułem chociaż raz otwartej książki, wyświetlane są informacje o postępie czytania i ilości pozostałych stron.

Aby korzystać z aplikacji Empik Go na czytniku, wystarczy włączyć Wi-Fi i wyszukać aktualizację oprogramowania. Aplikacja będzie udostępniona około południa, a następnie stopniowo wprowadzana na inne modele PocketBook.

O firmie PocketBook

PocketBook jest jednym z największych światowych producentów wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). Spółka ma w swojej ofercie także czytniki multimedialne oraz tablety, które pracują w oparciu o system Android.

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Do chwili obecnej sprzedano w 40 krajach ponad 5 milionów produktów PocketBook. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.

Źródło: PocketBook

Powiązane treści:

2 Responses

  1. Czy na innych Pocketbook, w konkretnie Touch 5, też ta aplikacja będzie działać?

    1. Z tego co wiem, to w tej chwili nie ma konkretnych informacji na ten temat. Proszę spróbować skontaktować się bezpośrednio z PocketBookiem, np. na Facebooku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *