Jak połączyć się z Internetem na Kindle?

Urządzenia Kindle oferują nie tylko czytanie książek, przeglądanie zdjęć czy granie w gry, za ich pomocą można także przeglądać Internet. Możemy korzystać zarówno z technologii 3G ( w modelach z opcją 3G) jak i Wi-Fi, co pozwala nam na kupno i pobieranie książek w każdej chwili

Internet Kindle, Wifi Kindle, 3G Kindle, Zasięg Kindle, Sieć bezprzewodowa Kindle

Jak połączyć się z Wi-Fi?

 1. Wejdź w Menu, a następnie przejdź do zakładki Ustawienia (Settings).
 2. Przejdź do Sieci Bezprzewodowej (Wireless ).
 3. Stuknij Sieć (network), aby się połączyć. Jeśli widzisz ikonę zamka, wymagane jest hasło sieciowe.
 • Jeśli Twoja sieć Wi-Fi i router obsługują protokół WPS (Wi-Fi Protected Setup), Twój Kindle go wykryje. Na ekranie wyświetli się informacja Wymagane hasło Wi-Fi, wybierz  wtedy opcję WPS, a następnie naciśnij przycisk połączenia WPS na routerze, aby się połączyć.
 • Jeśli Twoja sieć nie obsługuje WPS, wpisz hasło sieci Wi-Fi. Jeśli nie znasz tego hasła, skontaktuj się z osobą, która konfiguruje sieć Wi-Fi.

Po podłączeniu do sieci Wi-Fi Kindle automatycznie łączy się z nią ponownie, gdy sieć znajduje się w zasięgu. Jeśli w zasięgu znajduje się więcej niż jedna sieć, twój Kindle automatycznie łączy się z ostatnio używaną siecią.

Internet Kindle, Wifi Kindle, 3G Kindle, Zasięg Kindle, Sieć bezprzewodowa Kindle

 

Jak ręcznie dodać sieć Wi-Fi?

Możliwe jest także ręczne połączenie się z siecią Wi-Fi, funkcja ta jest przydatna, gdy sieć, z którą chcesz się połączyć nie jest dostępna na liście.

Na początku upewnij się czy na pewno znajdujesz się w zasięgu sieci, którą chcesz dodać oraz sprawdź jej nazwę oraz hasło.

 1. W Menu wybierz opcję Ustawienia (Settings)
 2. Stuknij Sieć bezprzewodową (Wireless), aby wyświetlić listę wykrytych sieci Wi-Fi.
 3. Wejdź w pozycję Inne (Other).
 4. Wpisz nazwę sieci za pomocą klawiatury ekranowej.
 5. Kliknij pole Hasło (Password), a następnie wprowadź hasło Wi-Fi (jeśli jest wymagane)
 6. Następnie kliknij Połącz (Connect)

Masz problem z jakąkolwiek inną funkcją Kindle? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na ponad 60 często pojawiających się pytań!


Przełączanie sieci na tryb samolotowy

Uwaga: po wyłączeniu połączenia bezprzewodowego nie można przeglądać sieci ani kupować, pobierać oraz synchronizować książek Kindle i czasopism.

 1. W Menu głównym (Home) dotknij ikonę Szybkie działania (cog).
 2. Dotknij trybu Samolot (Airplane Mode)

Internet Kindle, Wifi Kindle, 3G Kindle, Zasięg Kindle, Sieć bezprzewodowa Kindle

 

Łączenie z siecią 3G (w modelach wyposażonych w łączność 3G)

Kindle posiada funkcję automatycznego przełączania się z sieci 3G (jeśli jest włączona) na dostępne sieci Wi-Fi. Gdy odłączymy się od sieci Wi-Fi lub stracimy zaciąg z powrotem automatycznie przełączy do sieci 3G.

W modelach Kindle, w których dostępne jest bezpłatne 3G, łączność bezprzewodowa jest automatyczna (bez opłat miesięcznych ani umów rocznych), jednak trzeba pamiętać o miesięcznym limicie danych ściągniętych przez 3G, wynoszącym 50 mb (po przekroczeniu limitu można korzystać z sieci 3G jeszcze przez 24 godziny) . Jeśli na ekranie pojawi się jeden z wskaźników sieci 3G (3G, EDGE lub GPRS) w prawym górnym rogu ekranu, oznacza to, że twój Kindle jest połączony bezprzewodowo przy użyciu protokołu 3G.


Uwaga: podczas połączenia z siecią 3G można uzyskać dostęp tylko do Amazon.com lub Wikipedii w Eksperymentalnej przeglądarce internetowej. Nieograniczony dostęp do Internetu jest dostępny poprzez podłączenie urządzenia Kindle do sieci Wi-Fi.


Książki są zazwyczaj dostarczane w mniej niż 60 sekund, ale czas pobierania może się różnić w zależności od ustawień sieci Wi-Fi, zasięgów 3G lub EDGE / GPRS, siły sygnału i rozmiaru pliku.

Aby sprawdzić zasięg 3G w danym obszarze, przejdź do mapy zasięgu 3G.

Rzeczywisty zasięg może się znacznie różnić od grafiki mapy, mogą mieć na niego wpływ takie czynniki jak ukształtowanie terenu, pogoda, budynki, siła sygnału i wiele innych. Amazon nie gwarantuje zasięgu.

 

Źródło: Amazon.com

Powiązane treści:

3 Responses

 1. Czy każdy model posiada możliwość połączenia z Wi-Fi?

  1. Tak 🙂

 2. Jeśli nie chcę by czytnik łączył się z jaką kolwiek siecią „internetową” to samolot ma być przekreślony czy nie przekleślony?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *