Kindle Oasis 2 bardziej popularny niż Oasis (2016)?

Kindle Oasis 2 lepiej sprzedaje się od Kindle Oasis pierwszej generacji

Wygląda na to, że Oasis Kindle 2 (2017) lepiej się sprzedaje od modelu pierwszej generacji.

Kindle Oasis 2 jest dostępny dopiero od około dwóch i pół miesiąca, a ma już około jednej czwartej liczby recenzji, które zgromadziła pierwszy generacja w ciągu 21 miesięcy od premiery.Liczba recenzji nie jest najbardziej wiarygodnym sposobem oceny ogólnej liczby sprzedaży, ale daje pogląd, dzięki któremu można porównać podobne urządzenia.

Amazon nigdy nie ujawnia danych sprzedażowych Kindle, więc jesteśmy zmuszeni zgadywać.

Zaskakujące jest to, że pierwsza generacja Kindle Oasis uzyskała w ciągu prawie dwóch lat zaledwie ponad 4 350 recenzji.Porównując to do najpopularniejszego modelu, Kindle Paperwhite, z ponad 54 400 recenzjami do tej pory (chociaż poprzedza oryginalną Oasis o około 9 miesięcy), wygląda to zaskakująco dziwnie.

Kindle Oasis 2 ma obecnie 1 097 recenzji na Amazonie . Średnia ocena to 4,0 gwiazdki. To trochę mniej niż w przypadku pierwszego modelu Kindle, którego średnia wynosi  4,1 gwiazdki. W dodatku jest wyższy procent 5-gwiazdkowych recenzji dla modelu 1-generacji wynosi 58%, ale oba mają ten sam odsetek 1 i 2-gwiazdkowych recenzji, w granicach 1%.

Można się zastanawiać, czy model 1. gen ma niewielką przewagę, ponieważ jest wyposażony w pokrywę ładującą, a druga generacja nie? To zdecydowanie daje Kindle Oasis 2016 przewagę, jeśli chodzi o żywotność baterii, ponieważ pokrywa ma dodatkową baterię.

Tak czy inaczej, model z 2017 wydaje się sprzedawać szybciej. Z pewnością nie prześcignie popularnego Kindle Paperwhite, ale jak dotąd wydaje się być bardziej popularny niż Kindle Oasis 2016.

 

 

autor: Agata
źródło: blog.the-ebook-reader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *