Czego możemy spodziewać się po Kindle w 2020 roku?

W 2019 roku Amazon wprowadził na rynek wodoodporny Kindle Paperwhite 4, wyposażony w regulację barwy światła Kindle Oasis 3, a także Kindle Basic z podświetleniem i ekranem w wyższej rozdzielczości. W rezultacie amerykański producent obecnie posiada w swojej ofercie wysokiej jakości urządzenia dla różnych grup użytkowników. Czego możemy spodziewać się po nim w nadchodzącym roku?

Czego możemy spodziewać się po Kindle w 2020 roku?

Aktualna oferta Amazona

Trudno zaprzeczyć, że Amazon ze swoimi czytnikami ebooków Kindle znajduje się obecnie w dobrym miejscu. Amerykańska firma posiada w swojej ofercie Kindle Basic z wbudowanym podświetleniem i nowym wyświetlaczem E Ink Carta. Kindle Paperwhite 4 jest wodoodporny, a najnowszy Kindle Oasis 3 został wyposażony w system regulacji temperatury podświetlenia, która zapewnia jego użytkownikom pełny komfort czytania również w nocy.

Niedawno popularny producent czytników ebooków wprowadził również na rynek zestaw Kindle for Kids Edition, który póki co nie sprzedaje się najlepiej.

Podstawowe możliwości i cechy

Jaki będzie kolejny przystanek na drodze elektronicznych czytników książek Kindle? Czego możemy się w najbliższym czasie spodziewać po Amazonie? Wszystkie trzy wspomniane wyżej, najlepsze czytniki ebooków Kindle są zintegrowane z Audible, co pozwala ich użytkownikom kupować audiobooki i słuchać ich za pomocą bezprzewodowych słuchawek lub głośników.

Urządzenia posiadają również dobrze działające podświetlenie oraz wysokiej rozdzielczości wyświetlacze. Podczas gdy rozmiar Kindle Basic i Kindle Paperwhite 4 wynosi standardowe 6 cali, Kindle Oasis 3 jest o 1 cal większy.

Oprogramowanie i dodatkowe funkcje

Jeśli chodzi o stronę systemową, polecane czytniki ebooków Kindle niczym się od siebie nie różnią, ponieważ Amazon aktualizuje ich oprogramowanie w tym samym momencie. Amerykański producent nie zapewnia również poszczególnym urządzeniom żadnych systemowych funkcji, których byłyby pozbawione pozostałe z nich.

W rezultacie ich użytkownicy mogą zyskać dostęp do informacji na temat danych książek w wersji elektronicznej w usłudze X-Ray lub np. sprawdzić tłumaczenia wybranych słów za pomocą interaktywnego słownika lub Binga. Mają oni możliwość podłączenia swojego czytnika ebooków do literackiej platformy społecznościowej Goodreads.

Są również w stanie zapisać preferowane przez siebie ustawienia wyglądu czcionki, jej wielkości, interlinii pomiędzy wersami i pozostałych parametrów czytania w formie gotowych, wygodnych w użytkowaniu profili. Kindle Unlimited jest bazującą na systemie subskrypcji platformą do czytania książek w wersji elektronicznej, a Prime Reading zapewnia dostęp do tysięcy ebooków, powieści graficznych, magazynów i czasopism.

Zachowawcza strategia

Trudno nie zauważyć, że Amazon nie jest obecnie skłonny do podejmowania żadnych ryzykownych decyzji. Producent czytników ebooków Kindle przede wszystkim przygląda się postępowaniu konkurencji, takiej jak Kobo lub Barnes & Noble, a następnie ustala, które innowacje technologiczne cieszą się zainteresowaniem klientów i są warte uwagi. Ta strategia pozwala Amazonowi na ograniczenie zaangażowania w pracę nad innowacyjnymi rozwiązaniami oraz rozważne reagowanie na aktualne wymagania rynku.

Kindle w 2020 roku – przewidywania

Czy Amazon wyposaży kolejną generację Kindle Basic i Kindle Paperwhite w jakieś zaskakujące funkcje? Czy 4 wersja Kindle Oasis zyska właściwości, które zmuszą fanów firmy do zmiany starszego modelu polecanego czytnika ebooków na nowy? Czy amerykański producent elektronicznych czytników książek powinien uczynić użytek z zaprezentowanej niedawno w Japonii technologii kolorowego e-papieru?

Czy zyskałby on na stworzeniu swojej wersji narzędzia do robienia elektronicznych notatek, które mogłoby konkurować z Sony Digital Paper, Remarkable 2 oraz Onyx Boox Note 2? Ponieważ Amazon od zawsze stawiał na typowo konsumencki sprzęt, praca nad urządzeniem do profesjonalnego użytku mogłaby być w przypadku firmy śmiałym ruchem.

Jakie cechy Amazon powinien Twoim zdaniem wprowadzić w kolejnych generacjach swoich najlepszych czytników ebooków? Jakie nowe właściwości zachęciłyby Cię do zakupu czytnika ebooków Kindle?

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *