Monitor Onyx Boox Mira 13,3′ z ekranem E-Ink

Onyx Boox Mira to dedykowany monitor z ekranem E-Ink. Może być używany jako ekran główny lub pomocniczy. Posiada port HDMI, którym można podłączyć go do komputera. Celem wyświetlacza jest zapewnienie doświadczenia maksymalnie zbliżonego do pracy na papierze, które zarazem nie będzie męczyć oczu ani odbijać refleksów światła.

Monitor Onyx Boox Mira
Monitor Onyx Boox Mira

Podzespoły

Onyx Boox Mira posiada 13,3 calowy giętki wyświetlacz E-Ink Mobius z 16 odcieniami szarości, rozdzielczością 1650×2200 (207ppi) oraz ekranem dotykowym. Wbudowane białe podświetlenie zapewnia mocne oświetlenie, a ciepłe odcienie światła dodatkowo zrelaksuje wzrok. Monitor wyposażony jest w dwa przyciski oraz jeden przycisk przewijania, które pomagają w nawigacji po ekranie. Urządzenie nie posiada wbudowanego procesora, ani pamięci RAM, ponieważ jest dedykowanym monitorem a nie przenośnym czytnikiem.

W zestawie znajduje się kabel USB-C, kabel HDMI oraz etui magnetyczne z funkcją podstawki. Pokrowiec doskonale pasuje do obudowy i zapewnia urządzeniu dodatkową ochronę. Zastosowany standard VESA sprawia, że można go łatwo i wygodnie zamontować przy użyciu kompatybilnych uchwytów. Na dolnej krawędzi urządzenia znajdują się dwie gumowe nóżki, a po bokach porty USB-C, HDMI oraz przyciski. Wyświetlacz E-Ink znajduje się w wypukłej, białej ramce, dzięki czemu przód nie sprawia wrażenia warstwy szkła.

Ekran pomocniczy Mira
Ekran pomocniczy Mira

Dodatkowe oprogramowanie

Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji wyświetlacza Mira konieczne będzie zainstalowanie oprogramowania dostępnego na Win64, Win32, Mac oraz Linux. Po instalacji można korzystać wielu funkcji, takich jak 28 różnych trybów prędkości, które po dostrojeniu do określonych zadań pozwolą idealnie dostosować monitor do swoich wymagań i uzyskać najlepsze doświadczenia z używania. Tryby oferują m.in. płynne przeglądanie internetu, dostosowanie się do pracy programistycznej gdzie opóźnienie gra dużą rolę, optymalnego oglądania filmów, czytania książek oraz każdego innego zadania. Monitory E-Ink nie zapewniają jednak takich samych doświadczeń jak zwykłe monitory, dla przykładu tryb wideo wyświetla 25 klatek na sekundę, podczas gdy zwykły monitor 60.

Porównanie wyświetlaczy LED a E-Ink
Porównanie wyświetlaczy LED i E-Ink

Podsumowanie

Dasung dotychczas górował na rynku monitorów E-Ink, wypuszczając 6 różnych modeli w trakcie ostatnich lat. Szczególnie ciekawym jest 25 calowy Dasung 253. Onyx również stworzył monitor z takim wyświetlaczem – Onyx Boox Mira Pro, jednak ten dostępny jest właściwie tylko w Chinach.

Mira ze swoim 13,3 calowym wyświetlaczem sprawdzi się w większości sytuacji. Ma idealny rozmiar, aby funkcjonować jako dodatkowy monitor do laptopa, notebooka czy każdego innego urządzenia z portem HDMI. Mira sprawdzi się również w pracy z komputerem stacjonarnym.

Dlaczego warto kupić monitor Onyx Boox Mira? Ma taki sam typ wyświetlacza, imitujący papier jak czytniki Kindle lub Kobo, tylko większy. Obraz generowany w technologii E-Ink działa na zasadzie światła odbitego, tak jak tradycyjny druk. Ekran Mira nie męczy oczu w przeciwieństwie do wyświetlaczy LCD/LED czy OLED .

Autor: Karolina

Źródło: GoodEReader

Zobacz również:

Premiera 13.3-calowego monitora E Ink Onyx Boox Mira

Czy też spędzasz tyle czasu przed ekranem? Sprawdź wyniki ostatnich badań

Recenzja czytnika Onyx Boox Note 5

1 Responses

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *