Wszystko co musisz wiedzieć o SuperNote A5

Wielofunkcyjne urządzenia z e-papierowymi ekranami zyskują coraz większą popularność. Na rynku istnieje już kilka świetnych produktów pozwalających na profesjonalne tworzenie elektronicznych notatek. Po reMarkable, który oceniliśmy w jednym ze starszych artykułów, przyszła pora na 10.3-calowy SuperNote A5 – przekonaj się, jakie są jego najważniejsze funkcje i czy warto go kupić

supernote a5 wraz z dołączonym do urządzenia rysikiem

SuperNote A5 to 10.3 calowe, innowacyjne urządzenie, które służy do robienia elektronicznych notatek. Posiada ono wiele różnorodnych funkcji, które zdecydowanie wyróżniają SuperNote A5 na tle całego przepełnionego rynku.

 

Podstawowe funkcje

Z boku urządzenia znajduje się niewielki ekran dotykowy. Jeżeli przesuniesz po nim palcem w dół, na ekranie pojawi się interfejs użytkownika, natomiast jeśli przesuniesz palcem w górę, uruchomisz pełne odświeżanie strony, usuwając wszystkie niepotrzebne obrazy.

Po lewej stronie urządzenia znajduje się ukryty pasek boczny – jeżeli przesuniesz po nim palcem w prawo, uruchomisz stronę edycji notatki. Ta opcja jest szczególnie przydatna w przypadku edycji książki PDF lub książki EPUB.

 

Podkreślanie, komentarze i notatki

supernote a5 pozwlaa na swobodne rysowanie i robienie notatek

Gdy pracujesz na ebooku EPUB lub na pliku PDF, nie możesz po prostu kliknąć na wybrane słowo, ani podkreślić określonego fragmentu tekstu w standardowy sposób (tak jak pozwala na to czytnik ebooków). Aby to zrobić, musisz narysować symbol < na początku interesującego Cię wyrazu lub zdania oraz symbol > na jego końcu. Cała zawarta w nawiasie treść może zostać zapisana w formie podsumowania lub komentarza.

Podsumowania i komentarze są przez cały czas dostępne w plikach PDF lub EPUB. SuperNote A5 został wyposażony w system konwertujący ręcznie narysowane znaki na wyraźne, przejrzyste formy. Na przykład jeżeli narysujesz gwiazdę, urządzenia automatycznie ją poprawi, wyświetlając ją na ekranie w wysokiej rozdzielczości.

 

Tylna szyna i etui

supernote a5 - tylna strona z szyną na etui

Z tyłu urządzenia znajduje się jedno poziome wgłębienie, które pozwala na wygodnie połączenie go z etui. Dzięki szynie możesz łatwo umocować SuperNote A5 w dołączonej do niego obudowie, po prostu go do niej wsuwając. Nawet jeżeli potrząśniemy urządzeniem lub je odwrócimy, nie wypadnie ono z etui, a jedynym sposobem, aby je z niego wyjąć, jest wysunięcie go w górę. Obudowa została również wyposażona w specjalny uchwyt na rysik.

 

Rysik

SuperPen to jeden z najbardziej interesujących rysików, jakie kiedykolwiek powstały. Charakteryzuje go bardzo wysoka jakość wykonania, która jest zdecydowanie lepsza od jakości tanich, plastikowych rysików dołączanych do większości czytników ebooków. Rysik wygląda jakby został wykonany z wysokiej jakości aluminium, a jego końcówka przypomina końcówkę zwykłego żelowego długopisu. W rezultacie rysik jest właściwie nieodróżnialny od normalnego pióra. Jest on przy tym ciężki, a zarazem odpowiednio wyważony.

 

Recenzja wideo SuperNote A5 przygotowana przez serwis Goodereader.com:

Autor: Kuba
Źródło: Goodereader.com

Powiązane treści:

2 Responses

  1. Hej. Czy wiecie ile kosztują dodatkowe opłaty (cło, podatek) za sprowadzenie Supernote do Polski?

    1. Niestety nie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *