7.8-calowy kolorowy czytnik ebooków Bigme S3 [pierwsze wrażenia]

Bigme S3 to kolorowy czytnik ebooków z 7.8-calowym ekranem, który właśnie wszedł do sprzedaży. Urządzenie zostało stworzone przy użyciu najnowszej technologii e-papieru E Ink Kaleido Plus, dzięki której tekst i obrazy prezentują się na nim świetnie. Dowiedz się więcej.

7.8-calowy kolorowy czytnik ebooków Bigme S3 [pierwsze wrażenia]

E Ink Kaleido Plus

Wśród ulepszeń, które zostały wprowadzone w technologii E Ink Kaleido Plus Color, należy wskazać udoskonalenie warstwy filtra kolorów. Powoduje ono, że kolory są bardziej żywe, a wzór siatki samego filtra kolorów jest mniej widoczny na ekranie. Ponieważ warstwa filtra kolorów znajduje się bliżej powierzchni wyświetlacza, zmniejszone zostało rozpraszanie światła.

Ulepszenie wbudowanego podświetlenia ekranu przekłada się natomiast na wrażenie większego nasycenia kolorów. Gdy podświetlenie czytnika ebooków pozostaje włączone, gama widocznych na ekranie kolorów staje się trzykrotnie większa niż w przypadku poprzedniej wersji technologii E Ink.

Wyświetlacz i podświetlenie

Bigme S3 został wyposażony w 7.8-calowy wyświetlacz Carta HD z filtrem kolorów E Ink Kaleido Plus. Podczas gdy czarno-biała warstwa wyświetlacza potrafi wyświetlać 16 odcieni szarości w rozdzielczości 624×468 i 100 PPI, warstwa kolorowa jest w stanie wyświetlić 4,096 kombinacji kolorystycznych w rozdzielczości 624×468 i 100 PPI. Narzędzie do robienia elektronicznych notatek posiada wbudowane podświetlenie (18 białych żarówek LED), które pozwala komfortowo korzystać z niego również w nocy.

Design i parametry techniczne

Krawędzie obudowy Bigme S3 są białe, natomiast w dolnej części posiada on czarny pasek z logo producenta. Tył obudowy kolorowego czytnika ebooków ma to samo czarne wykończenie w odcieniu fortepianowym. Przycisk uruchamiania tableta E Ink znajduje się na górnej krawędzi, natomiast port USB-C oraz dwa głośniki stereo na samym dole.

We wnętrzu elektronicznego czytnika książek znajduje się czterordzeniowy procesor o mocy 1.82 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Oprócz tego urządzenie posiada gniazdo USB-C oraz baterię o pojemności 2000 mAh. Kolorowy czytnik ebooków został również wyposażony w czujnik położenia, dwa mikrofony oraz Wi-Fi. Jego wymiary wynoszą 190.8 x 135.8 x 6.3, natomiast waga 220 g. W zestawie z urządzeniem znajduje się specjalny rysik, który służy do rysowania i robienia elektronicznych notatek. Pozwala on również na wygodne przerzucanie stron ebooków.

Wyświetlacz:E INK Kaleido 2 and E INK Carta HD, rozdzielczość 1872×1404 (300 PPI)
Wielkość ekranu:7.8
Podświetlenie ekranu:Tak
Funkcja regulacji temperatury kolorów:Nie
Procesor:Quadcore 1.8 GHz
RAM:2 GB
Wewnętrzna pamięć flash:32 GB
Wejście na kartę SD:Nie
System operacyjny:Android 8.1
Bateria:2,000 mAh
Bluetooth:5
Obsługa plików audio:Tak, przez Bluetooth
Wymiary:190.8mm x 135.8mm x 6.3mm
Waga:260g
Cena:899.99 USD

Elektroniczne notatki

Biorąc pod uwagę, że Bigme S3 jest narzędziem do robienia elektronicznych notatek, odręcznego rysowania oraz edycji plików PDF, do urządzenia dołączony został nietypowy rysik. Pozwala on na posługiwanie się ośmioma różnymi kolorami oraz pozostaje wrażliwy na 4,096 stopni nacisku. To oznacza, że widoczne na ekranie linie stają się grubsze lub cieńsze w zależności od tego, jak mocno przyciśnie się rysik do jego powierzchni.

Chociaż wiele rysików do paneli dotykowych WACOM nie posiada baterii, w przypadku Bigme S3 jest inaczej. Górną część rysika można od niego odłączyć, a następnie podłączyć ją do komputera za pomocą gniazda USB. Ponieważ końcówka rysika czytnika ebooków jest magnetyczna, nakładanie jej i zdejmowanie przez cały czas pozostaje wygodne. Rysik jest dostępny w kolorze szarym i posiada przycisk włącz/wyłącz, który pozwala na ekonomiczne wykorzystanie jego baterii. Oprócz tego po jego bokach znajdują się przyciski wstecz, naprzód oraz przycisk wymazywania.

Należy pamiętać, że Bigme S3 to chiński czytnik ebooków, a większość jego interfejsu do tej pory nie została przetłumaczona na inne języki. Aplikacja do robienia notatek jest jednak bardzo intuicyjna w obsłudze, dlatego korzystanie z niej nie powinno być problemem dla żadnego użytkownika. Aby się po niej poruszać, wystarczy zwracać uwagę na ikony poszczególnych piór i ołówków, oznaczenia ich grubości, obrazy tła oraz symbole innych narzędzi do rysowania.

Importowane na kolorowy czytnik ebooków pliki PDF wyświetlają się prawidłowo niezależnie od tego, w jakim języku występuje ich treść. Dzięki temu użytkownicy Bigme S3 mogą przerzucać na niego całe swoje kolekcje dokumentów. Podobnie jak interfejs główny, aplikacja do czytania ebooków nie została przetłumaczona z języka chińskiego, lecz uruchamianie w niej własnych plików ePUB nie stanowi problemu.

Cena

Ponieważ firma jest nowa, cena Bigme S3 nie należy do najniższych. Aby kupić kolorowy czytnik ebooków, trzeba zapłacić 899 USD. Urządzenie jest dostępne w sklepie serwisu Good e-Reader.

Unboxing wideo [materiał Good e-Reader]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *