Monitor z e-papieru

Chińska firma Dasung stworzyła monitor z e-papieru w technologii E Ink. To pierwsza taka konstrukcja na świecie. Co oferuje?

W połowie 2016 roku, chińska firma Dasung ogłosiła zbiórkę na stworzenie monitora z ekranem E Ink. Na platformie Indiegogo zebrano ponad dwunastokrotnie większą kwotę niż zakładano. Każdy z darczyńców miał otrzymać urządzenie z podstawką.

Dasung Paperlike, bo tak brzmi jego pełna nazwa, wyposażony jest w ekran E Ink Mobius o przekątnej 13,3 cala. Rozdzielczość zaś wynosi 1600 x 1200 px. Istnieje możliwość podłączenia go jako dodatkowy monitor za pomocą kabla USB. Poniżej ekranu znajdują się przyciski:

  • C – Odświeżenie ekranu
  • 16 – przełączenie na tryb 16 odcieni szarości
  • A2 – Przełączenie do trybu „płynnego”

monitor z e-papieru

Zasadę działania ekranu można podsumować jednym zdaniem i dwoma trybami działania. Pierwszy to gorsza jakość obrazu i płynniejsze odświeżanie lub drugi, czyli lepsza jakość obrazu i wolniejsze działanie monitora.

Nie da się ukryć, że technologia E Ink nakłada na wyświetlacz pewne ograniczenia. Czasem na ekranie pojawia się ghosting i oczywiście nie zobaczymy na nim kolorów. Na pewno będzie się sprawdzał przy pracy z tekstem i długich godzinach spędzanych na takich czynnościach.

Na ten moment wszystkie egzemplarze zostały już wyprzedane klientom z 50 krajów, co Dasung ogłosił na Twitterze. Producent jednak zapowiedział nową wersję monitora o rozdzielczości 2200 x 1650 px. Czekamy z niecierpliwością!

 

 

 

Źródło: eczytanie.blox.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *