Onyx Boox Nova Air C – pierwsze wrażenia

Czy najnowszy czytnik od firmy Onyx Boox zachwyca kolorowym wyświetlaczem? Model Nova Air C jest już dostępny w sprzedaży. W artykule podzielimy się pierwszymi wrażeniami.

 

Apliakcja notatek na czytniku Nova Air C
Apliakcja notatek na czytniku Nova Air C

Wygląd

Wymiary Onyx Boox Nova Air C są takie same jak w przypadku jego monochromatycznego odpowiednika – Onyx Boox Nova Air. Jest to 194 x 136,5 x 6,3 mm. Wagą również się nie różnią, oba czytniki ważą zaledwie 235g. Takie wymiary sprawiają, że czytnik wygodnie trzyma się w ręce oraz z łatwością można go spakować do torebki czy plecaka. Obudowa czytnika jest matowo-czarna, co nadaje mu eleganckiego wyglądu. Nova Air C prezentuje się bardzo dobrze, będzie wyglądać profesjonalnie w pracy, szkole czy uczelni.

 

Przełomowy ekran?

Onyx Boox Nova Air C posiada 7,8-calowy ekran z najnowszą technologią E Ink Kaleido Plus zapewniającą funkcję On-Cell Touch. Pozwala ona na jeszcze lepszą wydajność optyczną czytnika. Na pierwszy rzut oka czytnik może wydawać się lepszym ekranem na tle pozostałych kolorowych czytników E-Ink. Kolory na ekranie E Ink Kaleido Plus lepiej oddają rzeczywiste barwy niż inne kolorowe czytniki. Dodatkowym atutem jest podświetlenie ekranu. Czytnik został wyposażony w białe oraz bursztynowe diody LED. Dzięki temu użytkownik może dostosować nie tylko intensywność podświetlenia, ale również barwę, tak by stworzyć najwygodniejsze warunki do użytkowania. Rozdzielczość, z którą mamy do czynienia w modelu Nova Air Color to 1404 x 1872 (300 PPI) podczas wyświetlania czarno-białego i 468×624 (100 PPI) w przypadku wyświetlania kolorowego.

 

Ekran czytnika Nova Air C
Ekran czytnika Nova Air C

Nowy standard systemowy

Dużą zaletą najnowszego tabletu od Onyx Boox jest system operacyjny Android 11. Nova Air C domyślnie posiada standardowe aplikacje marki Onyx Boox, a także Sklep Google Play, dający możliwości ściągnięcia wielu innych aplikacji. Na rynku możemy się spotkać z coraz większą standaryzacją instalowania systemu opartego na Androidzie. Dzieje się to ze względu na jego elastyczność oraz łatwe przystosowanie dla deweloperów. 

 

Podzespoły Nova Air C

Wśród podzespołów czytnika znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 662, 3GB pamięci RAM oraz 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Bateria ma pojemność 2000 mAh i pozwala korzystać z czytnika nawet do kilku tygodni na jednym ładowaniu. Czytnik ma wbudowane Wi-Fi o paśmie 2,4 GHz lub 5 GHz oraz Bluetooth 5.0 umożliwiający połączenie ze słuchawkami, głośnikiem zewnętrznym oraz innymi urządzeniami. Również zastosowanie portu USB-C z funkcją OTG pokazuje, że Onyx Boox stawia na uniwersalizm. 

 

W zestawie rysik Onyx Boox Pen Plus
W zestawie rysik Onyx Boox Pen Plus

Precyzja wykonania

Kolejnym ważnym elementem jest dołączony do zestawu z czytnikiem rysik. Nova Air C został wyposażony w domyślną aplikację notatek. Znajduje się tam ponad 16 kolorów rysika do odręcznego rysowania, sporządzania notatek lub edytowania plików PDF. Wykrywane 4096 stopni czułości nacisku rysika zapewniają lepszą precyzję oraz lekkość przy tworzeniu projektów.

 

Podsumowanie

Nowość od firmy Onyx Boox prezentuje się naprawdę imponująco. Korzystanie z samego tabletu e-ink jest przyjemniejsze w stosunku do poprzednika. Technologia Kaleido Plus zapewnia nowe odczucia jeśli chodzi o kolorowe e-czytniki. Nova Air C dzięki systemowi Android, oferuje wiele możliwości. Najnowszy model Onyx Boox Nova Air C sprawdzi się w warunkach szkolnych oraz pracowniczych. Możliwości szkicownika, czytnika e-booków oraz multimedium poprzez Sklep Play, umożliwia stosowanie go podczas wielu okazji. Zarówno osoby pracujące z kolorowymi wykresami, jak i rodzice czytający bajki dzieciom powinni być zadowoleni z użytkowania czytnika.

 

Autor: Kacper

 

Zobacz również:

Nowy model od firmy PocketBook został ogłoszony!

Gry na czytnikach Onyx Boox

Od 1997 do 2022r – historia kolorowych ekranów E Ink

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *