Onyx Boox Poke 3 Edycja Specjalna – pierwsze wrażenia

Najnowszym czytnikiem wypuszczonym przez firmę Onyx jest Onyx Boox Poke 3 Edycja Specjalna. Tym razem firma zaskoczyła nową kolorystyką. Ramka wokół ekranu jest czarna, podczas, gdy cała reszta czytnika razem z załączonym w zestawie etui są śnieżnobiałe. Czytnik bardzo spodobał się użytkownikom, przez co trudno go gdziekolwiek kupić, szczególnie, że Onyx wyprodukował ich tylko niewielką ilość.

Wygląd Onyx Boox Poke 3 Edycja Specjalna
Onyx Boox Poke 3 Edycja Specjalna

Oprogramowanie

Systemem operacyjnym Onyx Boox Poke 3 Edycja Specjalna jest Android 10. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu i kompatybilności ze Sklepem Google Play można instalować i korzystać z prawie każdej dostępnej aplikacji. Czytnik ma dostęp do najnowszej wersji Bluetooth, dzięki czemu można podłączyć bezprzewodowe słuchawki lub głośniki. Dołączony w zestawie kabel USB-C pozwala wygodnie przesyłać książki i ładować urządzenie.

Podzespoły

Czytnik wyposażony jest w szklany, 6 calowy ekran E-Ink Carta HD z dotykowym ekranem i rozdzielczością 1448 x 1071 (300 ppi). Regulowane podświetlenie zapewnia komfortowe korzystanie z czytnika w dzień i w nocy. Ciepłe odcienie oświetlenia zmniejszają zmęczenie oczu, a także nie rozbudzają organizmu. W porównaniu z Poke 2, Poke 3 wypada lepiej ze względu na nowszą wersję bluetooth, wbudowany mikrofon, wbudowany port USB-C oraz około 33% szybsze działanie. Za takie wyniki odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 636, 2GB DDR4X RAM i 32GB pamięci wewnętrznej. Minusem Poke 3 jest brak integracji WACOM, przez co czytnik nie reaguje na rysik.

Wygląd Onyx Boox Poke 3 Edycja Specjalna
Wygląd Onyx Boox Poke 3 Edycja Specjalna

Opakowanie

Pudełko czytnika zostało bardzo dobrze zaprojektowane. Całość ma zimowy motyw z płatkami śniegu. Otwiera się je, jak książkę, a magnesy na pudełku zapewniają dobre zamknięcie. Po otwarciu pudełka wita wszechobecna biel. Dołączone z czytnikiem etui również jest całe białe z płatkiem śniegu z przodu i z tyłu. Wykonane zostało z sylikonu i gumy, wewnętrzna część została pokryta filcem. Etui zostało dodatkowo wyposażone w magnes, który zapewnia mocne zamknięcie. Fabrycznie czytnik jest włożony do etui a następnie kartonowego rękawa, które zapewniają ochronę w trakcie transportu. Poza tym, w opakowaniu można znaleźć kabel USB, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Podsumowanie

Jedyne, co zmieniło się w porównaniu do zwykłego Poke 3 to wygląd, co zarazem wpływa na podwyższenie ceny czytnika. Poke 3 Edycja Specjalna z pewnością wygląda bardzo dobrze, ale to, czy jest wart swojej ceny zależy od subiektywnej oceny zainteresowanych kupnem.

Zawartość pudełka Poke 3 Edycja Specjalna
Zawartość pudełka Poke 3 Edycja Specjalna

Autor: Karolina

Źródło: GoodEReader

Zobacz również:

Recenzja czytnika Onyx Boox Note 5

Onyx Boox Max Lumi 2 – Czy 13.3-calowy e-notatnik jest wart zakupu?

Onyx Boox wydaje aktualizację 3.2 dla modeli poprzedniej generacji

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *