Najlepsza aplikacja do czytania PDFów na małych ekranach?

Problem z czytaniem plików PDF na smartfonach i małych czytnikach ebooków polega na tym, że wciąż musimy powiększać widok za pomocą gestów skalowania. Liquid Mode, nowa funkcja aplikacji Adobe Acrobat, pozwala tego uniknąć. Przekonaj się, dlaczego zwiększa ona komfort korzystania z PDFów.

Adobe Acrobat Reader Liquid Mode

Jedną z głównych wad czytania plików PDF na smartfonach i czytnikach ebooków z małymi ekranami jest to, że wciąż musimy powiększać widok za pomocą gestów skalowania. To pomiędzy innymi z tego powodu producenci wprowadzają na rynek urządzenia z coraz większymi wyświetlaczami. Adobe Acrobat to jedna z najpopularniejszych aplikacji do obsługi plików PDF. Aplikacja właśnie zyskała nową funkcję, która została stworzona dla urządzeń z niewielkimi ekranami.

Adobe Acrobat Reader Liquid Mode

Nowa funkcja aplikacji Adobe nosi nazwę Liquid Mode. Luiquid Mode wykorzystuje silnik sztucznej inteligencji Sensei, aby automatycznie analizować pliki PDF i dostosowywać je do potrzeb urządzeń mobilnych. Według firmy Adobe, Liquid Mode używa sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do rozpoznania najważniejszych komponentów pliku PDF – takich jak nagłówki, akapity, obrazy, listy i tabele. Gdy już to zrobi, aplikacja reformatuje wszystkie komponenty plików ze statycznych na dynamiczne w oparciu o hierarchię i kolejność. W rezultacie funkcja reflow sprawdza się idealnie w przypadku mniejszych ekranów.

Adobe Acrobat Reader Liquid Mode

Jednocześnie Liquid Mode tworzy kontur całości, zwijane i rozwijane sekcje tekstu oraz pozwala na jego przeszukiwanie. Użytkownicy aplikacji do obsługi PDFów mogą również samodzielnie ustawić wielkość czcionki oraz odstępy między wyrazami, znakami i wierszami.

Adobe Acrobat Reader Liquid Mode

Funkcja Liquid Mode jest dostępna w ramach darmowej aplikacji Adobe Acrobat, którą możemy pobrać z Google Play na systemy iOS iAndroid. Ponieważ technologia wciąż jest rozwijana, Liquid Mode obecnie radzi sobie jedynie z obsługą plików PDF mniejszych niż 10 MB i krótszych niż 200 stron.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *