Nowa aktualizacja Pocketbook – oprogramowanie 6.7!

Nowe oprogramowanie w wersji 6.7 dla czytników PocketBook linii InkPad, modeli Touch Lux 5 i Touch HD 3 poprawi brzmienie plików audio, zapewni nowe możliwości zarządzania notatkami, słownikiem i funkcją Text-to-Speech. Sprawi również, że czytanie będzie jeszcze wygodniejsze dzięki dostosowaniu i personalizacji gestów w trybie czytania. Jakie nowości wprowadzi aktualizacja oprogramowania w czytnikach?

Aktualizacja PocketBook

Lepsze brzmienie plików audio

Dzięki aktualizacji kodeków (AptX, LDAC, AAC, SBC) dźwięk audiobooków i muzyki będzie lepszy, a czytnik będzie obsługiwał najnowsze pliki audio. Należy pamiętać, że ta aktualizacja dotyczy tylko modeli PocketBook z obsługą dźwięku.

Zapisywanie nowych słów i ich tłumaczenia

Czytając książkę w trybie słownika, będzie można w Notatkach szybko zapisać nieznane słowa i ich tłumaczenie. Funkcja ta dostępna jest od teraz bez konieczności odrywania się od lektury. Opcja „tłumaczenie notatek” jest dostępna w kilku wariantach: można zapisać tylko nieznane słowo lub słowo i jego tłumaczenie. Użytkownicy mogą również dodać do nieznanego słowa własny opis kontekstu, w którym słowo zostało użyte. Oprogramowanie pozwala zarządzać tłumaczeniami notatek w aplikacji Notatki: można je sortować i filtrować lub eksportować do osobnego pliku.

Wymowa nieznanych słów

Nowa funkcja zamiany tekstu na mowę pozwoli odsłuchać wymowę dowolnego podświetlonego słowa w trybie słownika lub w aplikacji Słownik.

Personalizacja gestów

Zarządzanie czytnikiem PocketBook staje się jeszcze łatwiejsze, dzięki nowym gestom stuknięcia, przeciągania i przesuwania, które można skonfigurować w sekcji „Gesty w trybie odczytu” w Ustawieniach.

  • Gest dotknięcia – strona książki podzielona jest na 9 oddzielnych stref. Dotknięcie może wykonać jedną z następujących czynności: Menu czytania, Przejście do następnej lub poprzedniej strony, Przejście do przodu lub do tyłu o 10 stron, Przejście do strony po numerze, Przejście do początku lub końca książki, Przejście do następnego lub poprzedniego rozdziału, Zakładka, Słownik, a także Wybór czcionki.
  • Gesty przesuwania i przeciągania — możliwość konfiguracja gestów przesuwania: od lewej do prawej, od prawej do lewej, od góry do dołu i od dołu do góry, a także gesty
    przeciągania do lewej lub prawej krawędzi w trybie czytania lub zamianie tekstu na mowę.

Ramka na zdjęcia

Od teraz Ramka na zdjęcia stała się osobną pozycją na liście aplikacji urządzenia. Użytkownik może tworzyć i edytować listy obrazów pokazu slajdów, wybierać interwał pokazu slajdów, losową kolejność pokazu slajdów, regulować jasność i temperaturę barwową podświetlenia oddzielnie dla tej aplikacji.

Inne ważne w wersji 6.7:

• dla książek w formatach PDF i DJVU: możliwość wyświetlenia obramowania strony, która
była wyświetlana na poprzednim ekranie, płynniejszego przewijania dokumentów w tych
formatach,

• możliwość zmiany szybkości zamiany tekstu na mowę za pomocą osobnego gestu
podczas czytania,

• wskazówki dotyczące elementów interfejsu użytkownika podczas czytania w trybie
słownika,

• poprawa interfejsu użytkownika dla list treści i notatek: wygodniejsze zwijanie i
rozwijanie listy notatek, otwieranie strony książki z notatką poprzez dotknięcie strzałki
obok numeru strony,

• poprawa algorytmów regulacji jasności i kontrastu dla ilustracji książkowych w formacie
FB2.

• sortowanie notatek na liście notatek do książek i sortować książki na liście książek z
notatkami,

• możliwość eksportu na inne urządzenia notatki z książki lub z grupy wybranych książek.

Autor: Kacper

Źródło: Informacja prasowa PocketBook – aktuzaliacja 6.7

Zobacz również:

Walentynki z książką w ręku: Najlepsze promocje na czytniki ebooków

Nowy błąd czytników Kindle! Uważaj!

Nowy model PocketBook Viva zapowiedziany!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *