Mobilny czytnik ebooków dla wymagających [Onyx Boox Poke 3 unboxing]

Onyx Boox Poke 3 to najnowsza wersja 6-calowego czytnika ebooków, który wyróżnia się świetnymi podzespołami, szybkością działania, dobrze działającą przeglądarką internetową oraz Androidem 10. Jak urządzenie prezentuje się po wyjęciu z pudełka?

Onyx Boox Poke 3 unboxing

Poke 3 to najnowszy model kompaktowej serii czytników Onyx Boox. Niewielkie rozmiary czytnika ebooków sprawiają, że urządzenie dobrze leży w dłoni i możemy wygodnie nosić je ze sobą w torbie, plecaku, a nawet kieszeni.

Wyświetlacz i podświetlenie

Onyx Boox Poke 3 posiada 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 300 PPI oraz ciemną, matową obudowę. Podobnie jak inne czytniki ebooków w ofercie firmy Onyx Boox, Poke 3 został wyposażony w podświetlenie ekranu z funkcją regulacji temperatury barwowej. Jest to szczególnie ważne w trakcie wieczornego czytania, ponieważ ciepłe światło jest mniej męczące dla naszego wzroku.

Onyx Boox Poke 3 unboxing

Unboxing

Najnowsza wersja czytnika ebooków niewiele różni się od modelu Onyx Boox Poke 2. Urządzenie wyróżnia się kompaktowym rozmiarem i minimalistycznym designem. Tym, co odróżnia najnowszy czytnik ebooków od poprzedniego, jest również nowy zestaw kolorystyczny: zielonkawa i matowa czerń. W pudełku poza samym czytnikiem ebooków znajdziemy kabel USB-C (do ładowania i łączenia czytnika ebooków z komputerem), instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

Onyx Boox Poke 3 unboxing

Pierwsze uruchomienie elektronicznego czytnika książek przebiega sprawnie. Na początku musimy wybrać preferowany język. Do wyboru mamy m. in. język polski, który nie jest dostępny na czytnikach Kindle. Następnie powinniśmy przeczytać i zaakceptować regulamin producenta. Po wybraniu odpowiedniej strefy czasowej oraz określeniu daty i godziny, pozostanie nam już jedynie wybranie ustawień zarządzania energią. Po wykonaniu powyższych kroków Onyx Boox Poke 3 będzie gotowy do działania.

Parametry techniczne

Podobnie jak większe narzędzia do robienia elektronicznych notatek w ofercie firmy, Onyx Boox Poke 3 został wyposażony w udoskonalony, ośmiordzeniowy procesor, 2 GB RAM LPDDR4X, Androida w wersji 10 i firmware V3.0. Lepsze podzespoły sprawiają, że Onyx Boox Poke 3 działa bardzo szybko, a przy tym świetnie sprawdza się przy przeglądaniu Internetu.

Onyx Boox Poke 3 unboxing

Obszerna pamięć (32 GB wewnętrznej pamięci flash) pozwala z kolei na przechowywanie tysięcy książek w wersji elektronicznej. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji czytnika ebooków, Onyx Boox Poke 3 posiada również port USB-C.

Czytanie ebooków

Dobrze działająca aplikacja do czytania ebooków (NeoReader) powoduje, że możemy bez problemu uruchomić ebooki we wszystkich najpopularniejszych formatach, począwszy od EPUB, MOBI, FB2, AZW3, DOC, HTML, a kończąc na TXT. Chociaż Onyx Boox Poke 3 świetnie radzi sobie z obsługą ebooków, ze względu na swoje niewielkie rozmiary nie jest on stworzony do przeglądania komiksów, magazynów w wersji elektronicznej czy innych plików PDF.

Onyx Boox Poke 3 unboxing

Dzięki bogatym ustawieniom typograficznym nie będziemy mieć natomiast problemu z dostosowaniem parametrów tekstu do naszych indywidualnych potrzeb. Regulacji podlega m. in. typ i wielkość czcionki, szerokość marginesów czy interlinii.

Onyx Boox Poke 3 unboxing

Dodatkowe funkcje

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, Onyx Boox Poke 3 działa na nowszym systemie operacyjnym Android 10. System posiada intuicyjną strukturę i jest prosty w obsłudze. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dokonać daleko idącej personalizacji naszego urządzenia. Mamy również możliwość pobierania aplikacji z Google Play.

Onyx Boox Poke 3 unboxing

Ponieważ Onyx Boox Poke 3 posiada łączę Bluetooth, jesteśmy w stanie podłączyć do niego bezprzewodowe słuchawki lub głośniki, a następnie wykorzystać urządzenie do słuchania audiobooków i muzyki.

Onyx Boox Poke 3 [unboxing wideo]

Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *