Note Air 2 Plus – najnowszy czytnik od Onyx Boox

Onyx Boox Note Air 2 wydany jesienią zeszłego roku bardzo szybko zyskał swoich zwolenników i stał się jednym z najpopularniejszych czytników wydanych przez firmę Onyx Boox. Już pół roku później, majem 2022r. firma wypuściła nowy wariant tego przebojowego czytnika, Onyx Boox Note Air 2 Plus. Sprawdziliśmy, co oferuje nowy czytnik i czym różni się od swojego poprzednika.

Onyx Boox Note Air 2 Plus
Onyx Boox Note Air 2 Plus

Wygląd

W najnowszym czytniku z serii Note Air, Onyx Boox postawił na niespotykaną wcześniej ciemną zieleń. Poza czarną ramką wokół ekranu i kilkoma pomarańczowymi dodatkami kolor ten znajdziemy na całej obudowie. Mimo że wymiarami nie różni się od poprzednika (229.4 x 195.4 x 5.8mm), to jest od niego cięższy o 25g osiągając 445g. Zastosowano  10,3-calowy, monochromatyczny ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1404 x 1872 (227dpi) wraz z podświetleniem, które pozwala na zmianę nasilenia i barwy od białej po bursztynową.

 

Oprogramowanie

Note Air 2 Plus, tak jak wszystkie czytniki Onyx Boox, ma system operacyjny Android, tym razem w wersji 11.0. Firma stawia na otwarty system, dzięki czemu możliwy jest dostęp do Sklepu Google Play i pobieranie dowolnych aplikacji na czytnik. Formaty plików kompatybilnych z Note Air 2 to: TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, MOBI CHM DOC, DOCX, PRC, EPUB, PDF, PPT, DjVu, JPG, PNG, GIF, BMP, CBR, CBZ, MP3 oraz WAV.

 

Podzespoły

Czytnik wyposażono w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Octa-core, 64GB pamięci wewnętrznej oraz 4GB pamięci RAM. Wbudowana bateria ma pojemność 3700 mAh i pozwala na korzystanie z czytnika do 5 tygodni na jednym ładowaniu. Note Air 2 Plus ma dostęp do najnowszej wersji Bluetooth, 5.0, co pozwala podłączyć bezprzewodowe słuchawki, głośniki czy klawiaturę. Dostępna łączność z Wi-Fi pozwala bezprzewodowo przesyłać pliki, pobierać aplikacje na czytnik czy przeglądać strony internetowe. 

Podzespoły Note Air 2 Plus
Podzespoły Note Air 2 Plus

Czym różni się od Note Air 2?

Osoby, które dobrze znają czytnik Note Air 2 najprawdopodobniej zdążyły już zauważyć, jak bardzo wersja Note Air 2 Plus jest podobna do standardowej. Pomiędzy urządzeniami znajdziemy zaledwie kilka różnic. Pierwsza, najbardziej oczywista to kolor, który z ciemnoniebieskiego został zamieniony na ciemną zieleń. Następną jest bateria, której pojemność została zwiększona o 700 mAh, co pozwala na używanie czytnika nawet do tygodnia dłużej. Również ciężar czytnika się zwiększył, zamiast 420g waży teraz 445g. Ostatnią różnicą jest możliwość założenia etui magnetycznego, dzięki wbudowanym w obudowę magnesom. Różnice są na tyle subtelne, że nie do końca uzasadniają wyższą cenę nowego wariantu czytnika.

 

Podsumowanie

Czytnik, tak samo jak inne urządzenia Onyx Boox, sprawdzi się dla wymagających użytkowników. Jest rozbudowany, z wieloma dostępnymi funkcjami. Na ten moment czytnik nie jest dostępny w żadnym polskim sklepie, jednak jego szacowana cena to około 2549zł.

Wygląd najnowszego czytnika Onyx Boox
Wygląd najnowszego czytnika Onyx Boox

Specyfikacja techniczna

Na koniec przedstawiamy specyfikację techniczną czytnika:

 

Onyx Boox Note Air 2 Pro
Ekran 10,3” HD Carta
Rozdzielczość 1404 x 1872 (227dpi)
Podświetlenie ekranu Tak, z regulacją barwy podświetlenia
Obsługiwane formaty plików TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, MOBI CHM DOC, DOCX, PRC, EPUB, PDF, PPT, DjVu, JPG, PNG, GIF, BMP, CBR, CBZ, MP3 WAV.
Interfejs dotykowy Dotyk pojemnościowy oraz na rysik WACOM
Procesor Qualcomm Octa-core
Pamięć RAM 4 GB LPDDR4X
Wewnętrzna pamięć flash 64GB
System operacyjny Android 11.0
USB USB-C
slot SD/MMC Nie
Wejście słuchawkowe Tak, port USB-C
Głośniki zewnętrzne Tak
Mikrofon Tak
Wi-Fi Tak, 2.4GHz + 5GHz
Bluetooth Tak, 5.0
Przeglądarka internetowa Tak
Akcelerometr Tak
Języki menu Polski, angielski, niemiecki i inne
Bateria 3700mAh
Waga 445g
Wymiary 229,4 x 195,4 x 5,8mm
Kolor Ciemnozielony
Zawartość opakowania Czytnik, rysik (BOOX Pen Plus), kabel USB-C, instrukcja, karta gwarancyjna

 

Autor: Karolina

Źródła: Onyx Boox, Sklep Boox

 

Zobacz również:

Onyx Boox  – zewnętrzne aplikacje do tworzenia notatek

Recenzja czytnika Onyx Boox Note 5

Onyx Boox Max Lumi 2 – czy czytnik jest wart zakupu?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *