Pierwsze spojrzenie na Onyx Boox Note 5

Czytnik e-booków i e-szkicownik Note 5 to jeden z najnowszych modeli od Onyx Boox. Tablet E Ink posłuży nam do robienia notatek, edycji plików w formacie A5 czy  odtwarzania podcastów i e-booków.

Note 5 charakteryzuje się 10.3-calowym wyświetlaczem E INK Carta HD Mobius o rozdzielczości 1404×1872, 226 PPI. Czytnik został wyposażony w serie białych i bursztynowych diod LED, które powinny ułatwić czytanie w nocy. Na ekranie znajduję się fabrycznie zamontowana folia, która ułatwia interakcje z rysikiem oraz dodatkowo ochrania ekran przed zarysowaniami. Do odręcznego notowania na Note 5 posłuży nam BOOX Pen Plus. Jest to magnetyczny rysik, który posiada 4096 stopni czułości na nacisk. Do e-szkicownika została również zastosowana technologia odrzucenia dłoni, która najprawdopodobniej zwiększy wygodę notowania. 

E-szkicownik Onyx Boox Note 5
Onyx Boox Note 5

Kolorystyka została zachowana z poprzedniego modelu od Onyx Boox – Note Air 2. E-notatnik posiada granatową obudowę z pomarańczowym logo pod ekranem. 

Czytnik e-booków Onyx Boox Note 5
Onyx Boox Note 5

Z Onyx Boox Note 5 nie musimy kłopotać się z czasochłonną konwersją plików, gdyż czytnik obsługuję aż siedemnaście formatów. E-notatnik daje nam również możliwość edycji plików PDF oraz e-booków. Uniwersalny format A5 idealnie posłuży nam do czytania komiksów czy książek.

E-notatnik Note 5 posiada ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 662, 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Bluetooth 5.0 umożliwi nam podłączenie różnych akcesoria, w tym bezprzewodowe słuchawki czy klawiatura. Co więcej, e-szkicownik posiada wbudowane dwa głośniki, dzięki czemu będziemy mogli odtwarzać audiobooki w wysokiej jakości dźwięku. Ładowanie i przesyłanie danych w Note 5 odbywa się przez port USB-C. Na dole e-szkicownika znajduje się mikrofon, który posłuży nam do aplikacji głosowych, takich jak Whatsapp, a także do przesyłania dźwięku na tekst. Czytnik zasilany jest baterią o pojemności 3000 mAh, która powinna wystarczyć na cztery tygodnie codziennego użytkowania. 

Nowością w Note 5 jest funkcja włączania urządzenia za pomocą odczytu linii papilarnych. 

E-notatnik Onyx Boox Note 5
Onyx Boox Note 5

Zobacz także:

źrodło: goodereader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *