Onyx Boox Note Air 2 – 10.3-calowy tablet E-Ink stworzony do pracy i nauki

27 października w przedsprzedaży pojawił się najnowszy model tabletu E-Ink od Onyx Boox. Pamiętacie poprzednika Note Air? Jego następcą jest Note Air 2. Sprawdźmy jakie nowe funkcje oferuje producent.  

Czy Note Air 2 ma nowy design?

Wygląd urządzenia pozostał taki sam jak w poprzednim modelu Onyx Boox Note Air – granatowa obudowa z kontrastującymi, pomarańczowymi wstawkami. Połączenie tych dwóch kolorów tworzy naprawdę unikatowy i nowoczesny design, dlatego nic dziwnego, że producent postanowił pozostać przy tej samej kolorystyce.

To, co się zmieniło w Note Air 2 to rysik, a w zasadzie rysiki. BOOX Pen Plus i BOOX Pen Pro są to dwa dostępne pióra, których możemy używać do tego modelu. Pierwszy wariant pisaka będzie sprzedawany wraz z tabletem, natomiast drugi będzie do kupienia osobno. BOOX Pen Pro prawdopodobnie może się charakteryzować nieco wyższą ceną, gdyż jest on delikatnie większy od BOOX Pen Plus oraz posiada gumkę do mazania.

Notatki na Note Air 2
Onyx Boox Note Air 2

Note Air2 to 10.3-calowe urządzenie z  wyświetlaczem E INK Carta HD o rozdzielczości 1872×1404 i 226 PPI. Tablet posiada wbudowane podświetlenie ekranu z regulacją temperatury barwowej. Dodatkiem jest wbudowana większa liczba diod LED (około 32) niż w modelu pierwszej generacji. W tablecie została zastosowana technologia WACOM, która umożliwia tworzenie precyzyjnych notatek i rysunków za pomocą rysika.

Sprawdź unboxing czytnika Onyx Boox Note Air

Z Note Air 2 możesz więcej

Note Air 2 posiada ulepszony procesor Qualcomm Snapdragon 662, który sprawi, że tablet będzie wykonywał nasze polecenia jeszcze szybciej. Urządzenie charakteryzuje się również większą pamięcią niż Note Air, jest to 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wewnętrznej. Tablet posiada wejście gniazda słuchawkowego USB-C oraz głośniki, które świetnie nadadzą się do słuchania audiobooków, podcastów czy muzyki. 

Jeśli chodzi o ładowanie i przesyłanie danych do Note Air 2, posłuży nam do tego port USB-C. 

Czytnik E-Ink Onyx Boox Note Air 2
Onyx Boox Note Air 2

Z dodatkowych narzędzi tablet posiada mikrofon, który może posłużyć nam do dyktowania tekstu lub korzystania z czatu głosowego. Nowa funkcja, która zawitała do Note Air 2 to widok podzielonego ekranu w pionie. Od teraz możemy wybierać między trybem poziomym a pionowym.

Dostęp do Wi-Fi zapewni nam możliwość surfowania po sieci, a Bluetooth 5.0 pozwoli na podłączenie bezprzewodowych słuchawek.

Note Air 2 działa pod systemem najnowszego Android 11. Umożliwia to instalowanie różnych aplikacji poprzez sklep Google Play. Co więcej, Onyx dokonał optymalizacji aplikacji, takich jak Evernote, Onenote i WPS, dzięki czemu rysowanie i notowanie będzie znacznie płynniejsze niż wcześniej. 

Sugerowana cena Onyx Boox Note Air 2 będzie wynosić 2399 zł. Do zestawu zostanie dołączony rysik BOOX Pen Plus oraz etui. Wysyłka zamówień z przedsprzedaży rozpocznie się 8 listopada.

Już teraz możesz kupić poprzedni model – Onyx Boox Note Air na czytio.pl

źródło: Goodereader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *