Onyx wprowadza możliwość robienia odręcznych notatek na plikach EPUB (i innych popularnych ebookowych formatach)

Wraz z aktualizacją oprogramowania do wersji 2.2.2, użytkownicy czytników Onyx Boox zyskają możliwość nanoszenia elektronicznych notatek na większości popularnych ebookowych formatów. Przekonaj się, na czym dokładnie ona polega

Onyx wprowadza możliwość robienia odręcznych notatek na plikach EPUB (i innych popularnych ebookowych formatach)

Pisanie i rysowanie po plikach EPUB, MOBI oraz FB2

Niedawno na kanale YouTube firmy Onyx pojawił się nowy materiał wideo, który ukazuje jedną z nadchodzących funkcji urządzeń producenta z Chin. Jak widać na filmie, osoby korzystające z czytników ebook Onyx już niedługo będą w stanie w oficjalny, sprawdzony sposób pisać i rysować po plikach EPUB, MOBI oraz FB2.

Pisanie i rysowanie po plikach EPUB

Funkcja sporządzania elektronicznych notatek będzie również dostępna w przypadku komiksowych formatów CBR oraz CBZ. Ponieważ przy obsłudze plików z komiksami czarne pióro zostanie automatycznie zamienione na białe, użytkownicy czytników ebook Onyx będą mogli cieszyć się z maksymalnej przejrzystości dodawanych notatek.

Innowacyjność nadchodzącej funkcji Onyxa wynika stąd, że do tej pory dodawanie odręcznych notatek w tekście było możliwe przede wszystkim w przypadku plików PDF.

Aktualizacja oprogramowania

Warto zaznaczyć, że wraz z aktualizacjami oprogramowania Onyx Boox regularnie zapewnia użytkownikom tworzonych przez siebie czytników nowe funkcje i narzędzia. W tym roku chiński producent wprowadził m. in. możliwość konwersji odręcznych notatek na odpowiednio sformatowany tekst, konwersji mowy na tekst, a także podziału widoku ekranu pod kątem obsługi różnych dokumentów i notatek.

Aktualizacja oprogramowania czytników ebook Onyx do wersji 2.2.2 powinna nastąpić w najbliższym czasie, ponieważ firma zapowiedziała ją na listopad. Wiele wskazuje na to, że aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich urządzeń z Androidem 6.0. Prawdopodobne jest, że wraz z dodaniem nowej funkcji nastąpi również aktualizacja całego systemu do wersji 9.0.

Oficjalny materiał wideo Onyx Boox:

Autor: Kuba
Źródło: https://blog.the-ebook-reader.com, Onyx Boox

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *