Czytniki z technologią kolorowego ekranu

Wraz z pojawieniem się e-papieru Kaleido, czytniki z kolorowymi ekranami zyskały na popularności. PocketBook Color oraz Onyx Boox Nova Color to jedne z pierwszych urządzeń, w których zastosowano technologię kolorowego e-papieru. Kolejne modele, które zostały wyposażone w ekran Kaleido, natomiast już wyższej generacji, to Inkpad Color oraz Onyx Boox Nova 3 Color.

Wielu posiadaczy tabletów e-ink marzy o większym wyborze kolorowych czytników. Trzeba przyznać, że jest ich mała ilość, więc wybór mamy niewielki. Co więcej, nie wszystkie z nich spełniają nasze wymagania, dlatego też głównie sięgamy po tradycyjne czytniki z czarno-białym ekranem, które posiadają więcej możliwości.

Jak widać, pomimo zapotrzebowania na kolorowe wyświetlacze, producenci nadal pozostają przy standardzie. Większość modeli czytników, które wyszły w tym roku, a są to między innymi: Onyx Boox Max Lumi 2, Note Air 2, Note 5, Remarkable 2, Boyue Likebook P10W, Kobo Elipsa i Fujitsu Quaderno A5 i A4 drugiej generacji wciąż posiadają klasyczne, czarno-białe ekrany E-Ink. 

Czytnik Pocketbook Color
PocketBook Color
 Czytnik Onyx Boox Nova 3 Color
Onyx Boox Nova 3 Color

Onyx Boox Nova 3 Color do kupienia na czytio.pl

Ciekawostki

  • Obecnie wchodzi nowy rodzaj kolorowego e-papieru. Tym razem nie jest to E-Ink lecz DES Slurry. Technologia ta została zastosowana w czytnikach Reinkstone R1 i Topjoy Butterfly.
  • Najnowszy kolorowy czytnik, który osatatnio trafił na rynek to urządzenie marki Sony. Tablet został wyposażony w kolorowy e-papier –  DPT-RP1 Color. 

Dowiedz się więcej o czytniku Reinkstone R1

Czytnik Reinkstone R1
Czytnik Reinkstone R1
Czytnik chiński topjoy butterfly
Czytnik TopJoy Butterfly

Czytniki z technologią kolorowego ekranu – dostępność w innych krajach

Na rynku angielskim, tylko producenci Onyx Boox i Pocketbook oferują czytniki z kolorowymi ekranami. Dla porównania, w Chinach sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W Państwie Środka możemy znaleźć wiele czytników wyposażonych w kolorowy e-papier. Chiny oferują wiele innych marek, przykładowo Goyue, Bigme, iReader, iFlytek. Kolorowe czytniki sprzedawane są między innymi szkołom i dużym firmom, dlatego też zapotrzebowanie jest znacznie większe niż w innych krajach.

Ludzie domagają się kolorowych e-notatników również w Ameryce Północnej, Europie, a nawet Australii. Większość tam osób zwraca się ku iPadom z obsługą rysika. Jednakże, produkty marki Apple nie posiadają technologii E-Ink, która jest przyjazna dla wzroku, ani powłoki WACOM, która pozwala nam między innymi rysować po plikach PDF czy e-bookach.

Czy warto kupić kolorowy czytnik ebooków z Chin?

źródło: goodereader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *