Porównanie wielkości ekranów E-ink w różnych czytnikach – wideo

Sprawdź, czytniki o różnych wielkościach ekranów E-Ink - wideo

Pomimo faktu, że prawie wszystkie Kindle, znajdujące się obecnie w sprzedaży mają w ofercie tylko 6-calowe ekrany (oprócz nowego Kindle Oasis 2), to trzeba mieć na uwadze, że są także inne czytniki z ekranami E-ink, dostępne w różnych rozmiarach.

Z tego powodu filmik, przedstawiający porównanie różnych wielkości wyświetlaczy może być bardzo interesujący. Czasami trudno po zdjęciu stwierdzić jaki czytnik ma rozmiar w rzeczywistości, jeśli nie mamy żadnego odniesienia. Pokazanie paru urządzeń jednocześnie, zdecydowanie bardziej ułatwia dostrzeżenie ich proporcji.

Oto lista czytników pokazanych w filmie:

  1. Sony DPT-RP1 – 13,3-calowy
  2. reMarkable – 10.3-calowy
  3. Kobo Aura One – 7,8 cala
  4. Kobo Aura H2O – 6,8 cala
  5. Kindle Paperwhite – 6-calowy

Było również kilka mniejszych czytników z 5-calowymi i 4,3-calowymi ekranami E Ink, ale nie są już produkowane.

Za to jest w sprzedaży kilka telefonów i obudów na telefon z mniejszymi ekranami E Ink, takich jak np. Yotaphone i InkCase.

Warto też wspomnieć, że 6-calowe ekrany są zdecydowanie najpopularniejsze, głównie ze względu na Kindle, ale też wiele innych czytników.

Z kolei 9,7-calowe wyświetlacze E Ink to rozmiar dostępny w większych modelach, jak w serii Onyx Boox N96. Nieco większe ekrany, o przekątnej 10,3 cala to nowa opcja na 2017 rok.

 

 

źródło: http://blog.the-ebook-reader.com/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *