Tolino Vision 4 HD – czytnik z regulacją barwy podświetlenia

Koalicja niemieckiego wydawcy i telekomu nie daje za wygraną i wprowadza nowy model czytnika Tolino Vision 4 HD. Na pierwszy rzut oka nie różni się od wiele od poprzednika, ale po dokładnej analizie widać znaczące różnice.

Najpierw jednak sprawdźmy co zostało:tolinovision4hd

  • Ekran E Ink Carta o rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli (300 ppi) z wbudowanym podświetleniem.
  • funkcja Tap2flip – czyli zmiana stron poprzez pukanie palcem w tył czytnika
  • odporność na wodę i kurz
  • procesor 1 Ghz i 512 MB RAM
  • ekran zrównany z ramką

Co się w takim razie zmieniło?

Zwiększono ilość pamięci wewnętrznej z 4 do 8 GB, zaś dla użytkownika do wykorzystania będzie 5,6 GB, zamiast 1,8. W zestawie otrzymamy także kabel USB skonstruowany tak, że obojętnie którą stroną włożymy wtyczkę, będzie ona pasować.

Najważniejszą funkcją, jaką wprowadził Tolino, jest Smartlight, czyli możliwość regulacji barwy podświetlenia, w zależności od potrzeb. Celem wdrożenia tej funkcjonalności są wyniki badań, które mówią, że niebieskie światło jest szkodliwe dla oczu. Podobną propozycję wypuścił jakiś czas temu Kobo, w swoim czytniku Aura One.

Również oprogramowanie dosięgnęły zmiany. Wprowadzono ułatwienia dostępu do ustawień funkcji wi-fi oraz trybu samolotowego. Poprawiono także wsparcie dla wypożyczanych książek, poprzez wprowadzenie informacji o czasie pozostałym do końca wypożyczenia.

Czytnik ten nie jest dostępny w Polsce, a szkoda, bo wśród pozycji z podświetleniem, z pewnością zająłby pierwsze miejsce.

 

Źródło: mytolino.com/tolino-vision-4hd/ebook-reader/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *