Aktualizacja Kobo – zmiana czcionki za pomocą gestów

Rakuten Kobo niedawno wypuściło nowe oprogramowanie dla swoich czytników. Nowa wersja systemu 4.33.19759 umożliwia zmianę rozmiaru czcionki za pomocą gestu uszczypnięcia. W trakcie wykonywania takiego gestu otworzy się okno podglądowe, pozwalające zobaczyć rozmiar czcionki podczas jej dostosowywania. W celu zatwierdzenia ustawionej przez użytkownika czcionki wystarczy oderwać palce od ekranu. Gest można włączyć lub wyłączyć w ustawieniach czytania.

Czytnik Kobo Libra 2
Czytnik Rakuten Kobo Libra 2

W aktualizacji pojawiło się również kilka nowych usprawnień plików PDF. Jeśli czytelnik wykorzysta funkcję zbliżenia na dokumencie PDF oraz przewróci stronę, poziom przybliżenia zostanie zachowany na każdej kolejnej stronie. Może być to przydatne w przypadku niewielkiego powiększania plików, które posiadają np. nadmierne marginesy. Kobo jest jedną z niewielu marek, które posiadają tę funkcję w swoich czytnikach. Zdecydowana większość e-czytników nie zapisuje poziomu powiększenia podczas przewracania strony, co może być uciążliwe podczas czytania.

Ostatnią z ważniejszych funkcji, zawartych w aktualizacji, jest łatwość wyświetlania dodatkowych słowników. Aby dodać więcej słowników wystarczy kliknąć przycisk „Add more dictionaries”, znajdujący się w rozwijanym menu języka.

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader, Kobo

Zobacz również:

Kobo Libra 2 vs Kindle Paperwhite 5 – porównanie czytników

Nowa aktualizacja dla czytników PocketBook

Aktualizacja Calibre 6.0 – wprowadzająca dwie nowe funkcje

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *