Nowy model Kobo Elipsa 2e

Od poprzedniego roku firma Rakuten nie wypuściła nowego czytnika, aż do teraz. Właśnie ogłoszono nowy czytnik Kobo Elipsa 2E. Okazuje się, że będzie to notatnik elektroniczny. Czyżby konkurencja dla Kindle Scribe oraz Onyx Boox Tab Ultra?

Kobo Elipsa 2e nowy czytnik ebooków, notatnik elektroniczny
Kobo Elipsa 2e

Specyfikacja Kobo Elipsa 2E

Według notatki prasowej nowy model będzie posiadał 10,3-calowy ekran E Ink. Na ten moment nie wiadomo, którą generację wyświetlacza E Ink będzie posiadał czytnik. Notatnik posiada podświetlenie ekranu ComfortLight PRO, które ma zmniejszać ekspozycję na niebieskie światło. Czy będzie to podświetlenie jak w większości czytników, tzn. wbudowane diody LED, tego niestety jeszcze nie wiemy. Czytnik będzie posiadał 32 GB wbudowanej pamięci. Dodatkowo Elipsa 2E będzie posiadać Bluetooth, dzięki czemu będziemy mogli podłączyć słuchawki lub głośnik zewnętrzny.

Ekologia

Producent zapewnia, że 85 procent czytnika zostanie wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, a 10 procent odłowionego plastiku z oceanów. Ekologa jest wpisana w wartości marki Rakuten. Podobne proporcje posiadał Kobo Clara 2e, który również został wykonany z ekologicznych materiałów.

Kobo Elipsa 2e
Kobo Elipsa 2e

Rysik Kobo Stylus 2

Skoro notatnik elektroniczny to w zestawie musi znaleźć się rysik. Model oferowany wraz z czytnikiem to Kobo Stylus 2. Różni się delikatnie od konkurentów, ze względu na ładowanie. Według informacji przedstawionych przez firmę Rakuten, rysik należy ładować. Jak się sprawdzi? Sprawdzimy specjalnie dla was podczas testów!

Podsumowanie

Na ten moment posiadamy naprawdę szczątkowe dane. Według notki prasowej dowiadujemy się jedynie o rozmiarze ekranu, podświetleniu, rysiku oraz pamięci. Nie ma informacji o RAM-ie, jaki model wyświetlacza E Ink będzie posiadał, czy nawet jak działa Stylus 2. O wszystkim się przekonamy podczas testów. Dlatego warto śledzić nasz blog!

A Wy co sądzicie na temat nowego czytnika? Podzielcie się w komentarzu!

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródła: Kobo

Zobacz również:

Nowy model PocketBook – InkPad 4!

Top 5 najlepszych czytników według naszej redakcji

Abonament książkowy – Porównanie cen 2023

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *