Kindle 11 zapowiedziany!

Zaledwie kilka dni temu na naszym Instagramie zadaliśmy pytanie: czy firma Amazon szykuje się do wypuszczenia nowego modelu? Nasze przeczucia się jednak sprawdziły! Oto przed wami nowy model od firmy Amazon – Kindle 11.

Kindle 11
Kindle 11

Kiedy i jak można zamawiać?

Czytnik w przedsprzedaży dostępny jest już teraz, jednakże wysyłanie urządzeń do klientów odbędzie się w dniu 12 października. Model Kindle 11 w polskim Amazonie kosztuje 509,99 zł.

Specyfikacja

Najnowszy czytnik od firmy Amazon będzie posiadał ekran o rozdzielczości 1448×1072 wraz z 300 PPI. Model oferuje również 16 GB pamięci wewnętrznej, która z pewnością ułatwi przechowywanie tysięcy książek oraz audiobooków z serwisu audible. Nie tylko pamięć ma została powiększona, lecz również żywotność baterii, która ma wystarczać do 6 tygodni. Teraz można zadać sobie pytanie, ale jakim przewodem naładujemy daną baterię? W tańszych modelach Kindla z 2018/2019 roku często występował port microUSB. W nowym modelu Kindle na szczęście tego nie doznamy, ponieważ czytnik został wyposażony w port USB-C. Nowością w tańszym modelu jest tryb nocny (czyli zamiana tła na ciemny), który był zawsze zarezerwowany dla droższych modeli Kindle takich jak Oasis lub Paperwhite. Czytnik będzie posiadał również podświetlenie ekranu, lecz bez regulacji barwy światła oraz WiFi o zakresie 2,4 oraz 5 Ghz.

Ekologia

Czytnik został wykonany od 30-75% z materiałów pochodzących z recyklingu oraz wykorzystano magnez, który w 90% również pochodzi z recyklingu.

Kindle 11
Kindle 11

Kolory oraz etui Kindle 11

Model występuje w dwóch wersjach kolorystycznych:

– denim (niebieski)

– czarny

Etui, które można zamówić wraz z nowym czytnikiem, kosztuje 159,99 zł. Kolory, które występują to:

– niebieski

– ciemny szmaragd

– różowy

– czarny

Podsumowanie

Kindle 11 będzie najtańszym czytnikiem w ofercie firmy Amazon. Pod względem funkcji oraz specyfikacji naprawdę zachwyca, jak na cenę 509,99 zł. Bateria, wyświetlacz, tryb ciemny, USB-C powodują, że Kindle 11 może być jednym z lepszych modeli pośród tańszych czytników. Przypominamy jednak, że wraz z nowym modelem nadal nie zostało zapowiedziane menu w języku Polskim. Raczej w najbliższym czasie tego nie ujrzymy, aczkolwiek zawsze pozostaje nutka niepewności.

Autor: Kacper

Źródło: Amazon

Zobacz również:

Kobo Libra 2 vs Kindle Paperwhite 5 – porównanie czytników

Kindle – zidentyfikuj i zaktualizuj swój czytnik

Kindle czy Kobo, który czytnik wziąć ze sobą na wakacje?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *