Rejestracja czytnika ebooków Kindle

Jeżeli kupujemy czytnik Kindle bezpośrednio od Amazona, nie musimy go już rejestrować. Urządzenia kupowane w innych miejscach mogą jednak tego wymagać. Równie ważne jest wyrejestrowanie swojego czytnika przed decyzją o przekazaniu go w cudze ręce. Przekonaj się, jak możesz to zrobić

Czy trzeba rejestrować swój czytnik Kindle?

Jeśli zamówisz nowy czytnik e-booków Kindle bezpośrednio z internetowej platformy handlowej Amazon, zazwyczaj będzie on już zarejestrowany na Twoim koncie. Jedyną rzeczą, która musisz zrobić po otrzymaniu czytnika, jest rozpoczęcie czytania ebooków.

Jeśli kupisz czytnik e-booków Kindle na platformie handlowej takiej jak Best Buy, e-Bay bądź u innych detalicznych sprzedawców, będziesz musiał ręcznie zarejestrować swoje urządzanie na koncie Amazon, aby uzyskać dostęp do interesujących Cię ebooków.

Możesz używać niezarejestrowanego czytnika Kindle, jednak wtedy działa on jedynie z plikami wolnymi od DRM. Oprócz tego podczas pracy z czytnikiem nie wszystkie funkcje będą dostępne.

Po zarejestrowaniu czytnika możesz kupować i ściągać e-książki z platformy Amazon. Ebooki na Kindle będą dostępne również na pozostałych urządzeniach i aplikacjach firmy Amazon.

 

Jak zarejestrować czytnik Kindle?

Rejestracja czytnika Kindle jest bardzo prosta. Aby to zrobić, kliknij ikonę Menu w prawym górnym rogu ekranu głównego Kindle i wybierz Ustawienia (Settings). Następnie z rozwiniętej listy wybierz Moje konto (My Account). Jeśli posiadasz już konto na platformie Amazon, wpisz swoje dane, aby się zarejestrować. Jeśli nie masz konta, możesz je stworzyć.

Należy postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, a twój czytnik zostanie skonfigurowany i stanie się gotowy do pracy w dowolnym momencie.

 

Jak wyrejestrować czytnik Kindle?

Jeżeli sprzedajesz lub oddajesz komuś innemu swój czytnik Kindle, zawsze powinieneś go wyrejestrować. Możesz również zresetować urządzenie do stanu fabrycznego, aby przywrócić ustawienia fabryczne (spowoduje to automatyczne wyrejestrowanie czytnika z konta Amazon).

Aby wyrejestrować czytnik Kindle, kliknij ikonę Menu w prawym górnym rogu ekranu głównego Kindle i wybierz Ustawienia (Settings). Kliknij Moje konto (My Account), wybierz Wyrejestruj Urządzenie (Deregister Device), a następnie kliknij potwierdź.

Jeśli zgubiłeś czytnik Kindle i nie możesz go odnaleźć lub jeśli nie działa, możesz także wyrejestrować go na stronie Manage Your Content and Devices firmy Amazon.

 

Źródło: Amazon

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *