reMarkable 2 kontra Onyx Boox Nova Air

Zastanawiasz się nad kupnem prestiżowego reMarkable 2, ale nie wiesz czy to będzie trafny zakup? Daj sobie trochę więcej czasu i zapoznaj się z czytnikiem Onyx Boox Nova Air, który jest bezkonkurencyjnym rywalem dla reMarkable2.

reMarkable 2

Czytnik reMarkable 2 jest to 10.3 – calowy tablet z matującym ekranem imitującym papier. Pomimo swojego większego rozmiaru, czytnik jest bardzo cienki. Jego obudowa ma zaledwie 5 mm grubości. Design e-notanika jest elegancki i stylowy – biała obudowa z czarną ramką. Dodatkowo tył reMarkable posiada cztery, małe antypoślizgowe nóżki. Czytnik został wyposażony w jeden przycisk funkcyjny służący do włączania i wyłączania urządzenia. 

Czytnik posiada 8GB pamięci wewnętrznej. Pomimo dostępu do wi-fi, reMarkable 2 nie posiada przeglądarki internetowej, więc surfowanie po internecie jest niemożliwe. E-notatnik obsługuje niewiele plików, są to zaledwie dwa formaty – ePUB i PDF. Niestety, orientacja czytanego tekstu na reMarkable 2 nie jest dostępna.

e-notatnik reMarkable
reMarkable 2
e-notatnik reMarkable 2
reMarkable 2

Onyx Boox Nova Air

Czytnik Nova Air to 7.8 – calowy tablet z ekranem e-ink. Jako pierwszy z czytników Onyx Boox, urządzenie zostało wyposażone w matową folię imitującą papier. Nova Air wyróżnia się designem na tle innch czytników – biała obudowa z printem oraz ze srebrnymi wstawkami. Czytnik posiada rózwnież jeden przycisk funkcyjny jak u reMarkable. 

Nova Air, jak więkoszość czytników tej marki, jest wyposażona w podświetlenie ekranu wraz z możliwością regulacji barwy. 

Nova Air został wyposażony w 32GB pamięci wewnętrznej, dwa głośniki stereo oraz port USB-C. Czytnik obsługuje ponad 20 formatów plików oraz posiada możliwość orientacji czytanego tekstu. Urządzenie posiada przeglądarkę internetową, przez którą, po połączeniu z wi-fi, możemy surfować po internecie, przeglądać blogi czy odtwarzać filmiki na YouTube.  

Z kolei w notatniku Nova Air możemy notować odręcznie bądź za pomocą dotykowej klawiatury. Dodatkowo, mamy możliwość rysowania figur geometrycznych.

Czytnik Onyx Boox Nova Air
Onyx Boox Nova Air
Czytnik Onyx Boox Nova Air
Onyx Boox Nova Air

Onyx Boox Nova Air w ofercie na czytio.pl

Onyx Boox Nova Air kontra reMarkable 2

Tabela porównawcza

Onyx Boox Nova Air reMarkable 2
wielkość ekranu7.8″10.3″
rozdzielczość ekranu 300 dpi226 dpi
podświetlenie ekranutak, z regulacją barwynie
pamięć wewnętrzna32GB8GB
język systemu polskiangielski
system operacyjnyAndorid 10Codex (odmiana Linuxa)
obsługa innych formatów plików ponad 20 (w tym pliki audio)tylko PDF i ePUB
zmiana orientacji czytanego tekstu taknie
przeglądarka internetowa taknie
konwersja pisma odręcznego taktak
gniazdo usb-c tak tak
wi-fi tak tak
bateria 2000mAh3000mAh
magnes trzymający rysiktaktak

Porównanie czytników

Onyx Boox Nova Air vs. reMarkable 2

Czy już zdecydowałeś, który czytnik wybierzesz? – podsumowując

Jeśli szukasz wielozadaniowego urządzenia to z pewnością sprawdzi się tutaj Onyx Boox Nova Air. Spełni on funkcję notatnika i czytnika e-booków zarazem. Z kolei reMarkable to typowy szkicownik. Obsługa dwóch formatów niestety nie powoli nam na wygodny odczyt plików o innych rozszerzeniach. Innym minusem jest również brak podświetlenia ekranu, które zniechęca do zakupu reMarkable.

Sprawdź:

1 Responses

  1. Bardzo fajne porównanie, szczególnie dane w tabelce. Przydałoby się jeszcze kompleksowe porównanie systemów operacyjnych na tych urządzeniach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *