reMarkable ujawnia aktualizację oprogramowania w wersji 3.9

W celu zwiększenia komfortu użytkowania, reMarkable wydało ostatnio długo oczekiwaną wersję oprogramowania 3.9, zawierającą szereg ulepszeń i nowych funkcji. Ta wersja nie tylko upraszcza interfejs, ale także wprowadza kluczowe elementy, które sprawiają, że tworzenie cyfrowych notatek jest jeszcze bardziej płynne.

E-czytnik dla osób leworęcznych

Jedną z wyróżniających się cech papierowych tabletów reMarkable była technologia ignorowania dłoni, pozwalająca użytkownikom wygodnie oprzeć dłoń na wyświetlaczu podczas pisania lub wymazywania. Wersji 3.9 powinna ucieszyć leworęcznych użytkowników, ponieważ aktualizacja wprowadza ulepszone ignorowanie dłoni. Ulepszenie to ma na celu zminimalizowanie przypadkowych dotknięć, zapewniając płynniejszy proces sporządzania notatek bez obawy o niezamierzone zamknięcie dokumentu lub notatnika.

Aktualizacja reMarkable 3.9. Pokazane ulepszenie funkcji nie wyczuwania dłoni, szczególnie dla osób leworęcznych
reMarkable aktualizacja 3.9

Nowa czcionka reMarkable Serif

Wersja 3.9 wprowadza wyrafinowaną czcionkę reMarkable Serif, która ma dodać elegancji do tytułów. Została zaprojektowana, aby wyróżnić nagłówki, zapewniając uderzający kontrast z czcionką bezszeryfową używaną w podtytułach i tekście głównym. Czcionka reMarkable Serif jest teraz dostępna również w aplikacjach na urządzenia mobilne i komputery stacjonarne.

Uproszczenie interfejsu ustawień

Aby uprościć interfejs użytkownika, reMarkable 3.9 uporządkował strukturę ustawień. W sekcji „Ustawienia ogólne” znajdziemy ustawienia językowe dla klawiatury ekranowej, oprogramowania do konwersji pisma ręcznego i Type Folio. Oferuje to użytkownikom bardziej uproszczoną i intuicyjną obsługę. Subtelne aktualizacje projektu ułatwiają identyfikację, które ustawienia są aktywne, zapewniając użytkownikom lepszą kontrolę nad ich preferencjami.

Nowa czcionka reMarkable Sherif w aktualizacji 3.9
Nowa czcionka w aktualizacji 3.9

Ulepszenia aplikacji na komputery

Aplikacja desktopowa reMarkable trafiła do Mac App Store wraz z aktualizacją 3.9. Zapewnia to użytkownikom komputerów Mac łatwy dostęp do najnowszych uaktualnień. Wersja dla systemu Windows ma wkrótce trafić do Microsoft Store.

Wersja 3.9 oferuje wydajniejsze narzędzie wyboru w aplikacji komputerowej. Użytkownicy mogą teraz zaznaczać odręczne notatki i edytować zaznaczenie poprzez przytrzymanie przycisku Shift. Gesty kliknięcia i przeciągnięcia zwiększają komfort użytkowania, umożliwiając szybkie odznaczanie linii i adnotacji.

Podsumowanie

Aktualizacja jest obecnie wdrażana dla wszystkich użytkowników reMarkable. Aby uzyskać dostęp do najnowszych funkcji, użytkownicy mogą postępować zgodnie z instrukcjami w menu ustawień na swoich urządzeniach.

Źródło – Good E-Reader

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *