Aktualizacja oprogramowania Remarkable 2

Remarkable 2 to 10.3-calowe narzędzie do robienia elektronicznych notatek z wyświetlaczem E Ink. Wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania użytkownicy urządzenia zyskali możliwość korzystania z gestów skalowania, obsługi linków nawigacyjnych oraz lepszej regulacji parametrów wyświetlania ebooków. Poznaj pełną listę zmian.

Aktualizacja oprogramowania Remarkable 2

Remarkable 2

Remarkable 2 jest udoskonaloną wersją urządzenia, które pojawiło się na rynku kilka lat temu. Ponieważ producent zdecydował się wyposażyć narzędzie do robienia notatek w dwukrotnie mocniejszy procesor i dwa razy więcej pamięci RAM, jego możliwości stały się większe niż wcześniej. Remarkable 2 zyskał również większą baterię. W rezultacie urządzenie weszło do grona najlepszych narzędzi do robienia notatek, jakie znajdziemy obecnie na rynku. Wyświetlacz E Ink i brak jakichkolwiek opóźnień w czasie rysowania sprawiają, że jest to produkt godny uwagi.

Remarkable 2

Remarkable 2 został wyposażony w 10.3-calowy wyświetlacz E Ink. Dzięki zastosowaniu technologii Canvas 2.0, która przekłada się na lepsze funkcjonowanie systemu odświeżania ekranu, urządzenie świetnie radzi sobie z obsługą plików PDF i książek ePUB. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi tyle samo, co w przypadku poprzedniego modelu: 1872 x 1404 przy 226 PPI. We wnętrzu narzędzia do robienia elektronicznych notatek znajdziemy dwurdzeniowy procesor o mocy 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB wewnętrznej pamięci flash.

Aktualizacja oprogramowania Remarkable 2

Po najnowszej aktualizacji oprogramowania 2.6 użytkownicy Remarkable 2 zyskali możliwość korzystania z nowych gestów: powiększania widoku za pomocą skalowania (podobnie jak na smartfonach) oraz przesuwania powiększonego obszaru dwoma złączonymi palcami. Oprócz tego od tej pory mogą oni bez problemu otwierać linki nawigacyjne w plikach PDF oraz cieszyć się z szeregu wizualnych ulepszeń. Naprawione również zostało wyświetlanie plików w trybie krajobrazu, które automatycznie otwierają się teraz we właściwej orientacji widoku.

1. Ściągnij palce, aby powiększyć

Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania użytkownicy Remarkable 2 mogą przybliżać i oddalać widok dokumentów za pomocą gestów skalowania (ściągnie i rozszerzanie palców). Oprócz tego są oni w stanie wygodnie poruszać się po powiększonym obszarze dotykając wyświetlacza dwoma złączonymi palcami.

Powiększanie widoku za pomocą gestów skalowania na Remarkable 2
Powiększanie widoku za pomocą gestów skalowania

Wraz z aktualizacją systemu do Remarkable 2 została również dodana opcja włączania narzędzia wyboru (selection tool) w czasie przeglądania powiększonych fragmentów dokumentów. Dzięki temu wprowadzanie w plikach szczegółowych zmian staje się jeszcze łatwiejsze.

Robienie notatek w tekście na Remarkable 2
Robienie notatek w tekście

2. Udoskonalona nawigacja w plikach PDF

Zachowywanie orientacji w dłuższych plikach PDF jest obecnie łatwiejsze niż wcześniej, ponieważ usprawniona została obsługa linków nawigacyjnych. Pozawalają one na szybkie przeskakiwanie z jednej do drugiej części dokumentu za pomocą jednego dotknięcia ekranu.

Korzystanie z linków nawigacyjnych w ebookach na Remarkable 2
Korzystanie z linków nawigacyjnych w ebookach

3. Strona wizualna ebooków

Po najnowszej aktualizacji oprogramowania uruchamiane na Remarkable 2 ebooki są formatowane w lepszy, bardziej inteligentny sposób. Tekst jest domyślnie wyjustowany, marginesy i wyrównania zostały poprawione, a obrazy i okładki ebooków wczytują się poprawnie.

Lepsze formatowanie tekstu ebooków na Remarkable 2
Lepsze formatowanie tekstu ebooków

Chociaż wszystkie powyższe zmiany zostaną automatycznie zastosowane do przesłanych na Remarkable 2 plików ePUB i ebooków, użytkownicy narzędzia do robienia notatek mogą również regulować parametry ich wyświetlania samodzielnie. Aby to zrobić, wystarczy uruchomić ustawienia tekstu w bocznym menu.

Regulacja parametrów wyświetlania tekstu na Remarkable 2
Regulacja parametrów wyświetlania tekstu

4. Pozostałe ulepszenia

Wraz z nową aktualizacją oprogramowania użytkownicy Remarkable 2 zyskali również dostęp do nowego kursora, który jest widoczny na ekranie w czasie korzystania z gumki i narzędzi wyboru (selection tools). Oprócz tego aktualizacja przynosi ogólne usprawnienia systemu i stabilności.

Podsumowanie zmian

Chociaż powyższe usprawnienia zwiększają funkcjonalność Remarkable 2, nie należy zapominać, że są to opcje, które inne dostępne na rynku urządzenia zapewniały już wcześniej. Możliwości korzystania z powiększania widoku za pomocą gestów skalowania, poruszania się po wnętrzu dokumentów dzięki linkom nawigacyjnym, automatycznego justowania tekstu oraz poprawnego wyświetlania okładek książek to w przypadku najlepszych czytników ebooków i narzędzi do robienia notatek standard. Remarkable wprowadziły je przede wszystkim z powodu głosów rozczarowanych klientów, nie chcąc zostać w tyle za konkurencją.

Wyświetlanie komiksów na Remarkable 2
Wyświetlanie komiksów

Użytkownicy Remarkable 2 będą jednak zadowoleni z wprowadzonych zmian. Trzeba bowiem pamiętać, że Remarkable 2 musi być oceniane na własnych zasad. Nie jest to typowy czytnik ebooków, lecz wyspecjalizowane narzędzie do robienia elektronicznych notatek, które nie zapewnia dostępu do do przeglądarki internetowej, poczty e-mail lub serwisów społecznościowych.

Autor: Kuba
Źródło: Support.remarkable.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *