Składany 10-calowy czytnik

Na ostatnim zjeździe SID Display Week w Los Angeles zaprezentowano najnowsze prototypy urządzeń opartych na technologii E Ink.

Plastikowy elastyczny wyświetlacz

Jednym z urządzeń przyszłości był czytnik z plastikowym, elastycznym ekranem. Przełomowa technologia składanego wyświetlacza pozwala na to aby zamykać go tak jak książkę.

Dający się wyginać 10.2 calowy ekran opiera się na technologii E Ink, dzięki jego niecodziennym własnościom, jest o wiele bardziej poręczny, można złożyć go na pół dzięki czemu zajmuje mniej miejsca, jednocześnie po rozłożeniu, jego duży rozmiar zapewnia komfort czytania, trudno osiągalny dla tradycyjnych czytników.

Plastikowe ekrany mają rozdzielczość 220 PPi i opierają się na technologii E Ink Mobius, zwaną również E Ink Flex. Producent E Ink informuje, że są gotowi na to, by rozpocząć masową produkcję składanych ekranów jak tylko wyłonią się pewni nabywcy.

 

Urządzenia przyszłości w technologii E Ink

Na filmie można też zobaczyć inne produkty w technologii E Ink , między innymi 10.7- calowy elastyczny ekran od firmy Plastic Logic, który z jakiegoś powodu, mimo że został opatentowany 20 lat temu, nigdy nie wyszedł na rynek.

Poza tym zaprezentowana została sukienka zmieniająca wzory, 42-calowy szklany wyświetlacz, inteligentne karty oraz inteligentne zegarki na rękę, wszytko w technologii E Ink. Jednak to dające się wyginać ekrany są zdecydowanie najbardziej interesującym wynalazkiem jak do tej pory.

 

Nowe rynki dla E Ink

Sporo czasu już minęło od kiedy E Ink prezentował jakiekolwiek swoje wynalazki związane z czytnikami. Wygląda na to że większość uwagi skupiają ostatnio na poszukiwaniu nowych rynków dla technologii E Ink. Można uruchomić wyobraźnię zastanawiając się nad kierunkami rozwoju tej technologii rozważając choćby zastosowanie dla E -Inkowych sukien.

 

źródło: http://blog.the-ebook-reader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *