Technologia PRISM

Firma E Ink jest najbardziej znana z wyświetlaczy w technologii e-papieru, znajdujących swoje zastosowanie w czytnikach: Kindlach, PocketBookach, Cybookach, czy Nookach. Firma mocno inwestowała w technologię PRISM, która to pozwala ekranowi na wyświetlanie kolorów w niemalże każdym wzorze, kształcie, prędkości i sekwencji, co czyni ją idealną technologią mogącą mieć istotny wpływ na zmiany na rynku komercyjnym, sprzedażowym, edukacyjnym, czy nawet opieki zdrowotnej, a także wielu innych. Obecnie technologia PRISM jest używana przede wszystkim w branży architektonicznej, przykładowo przy wypuszczaniu nowych produktów, projektowaniu rzeźb, stołów a nawet ścian. E Ink pomału dopracowywał swoją technologię Prism i ostatecznie udało mu się dokonać przełomu, obecnie pojawiło 7 nowych kolorów.

Kolory dodane do Prism to:

Voyage (ciemnoniebieski),

Daydream (cyjan),

Blush (czerwony),

Sprout (zielony),

Zest (żółty),

Harvest (brązowy) i

Waltz (czarny).

Producenci i projektanci będą teraz mieli możliwość dodania nowych kolorów Prism do materiałów architektonicznych, aby dalej móc tworzyć w tym dynamicznie zmieniającym się środowisku.

E Ink Prism stosuje tę samą opatentowaną technologię e-papieu, co obecnie wszystkie czytniki ebooków na rynku. Jednak w odróżnieniu od niej, Prism używa również kolorowych pigmentów zachowując przy tym pełną programowalność, odbijalność światła, niskie zużycie mocy, oraz wytrzymałość.

 

 

źródło: http://goodereader.com/blog

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *