Spotify uruchamia sprzedaż audiobooków!

Spotify w końcu wprowadziło nowość do oferty, czyli możliwość słuchania audiobooków. Aktualnie z oferty mogą skorzystać jedynie obywatele USA. Firma rozpoczyna przygodę wraz z 300 000 różnymi audiobookami, które użytkownicy mogą zakupić oraz słuchać na urządzeniach wspieranych przez Spotify.

Spotify audiobooks

Co ciekawe, firma nie pozwala na zakup książek w aplikacji. Aby zakupić dany audiobook, należy odwiedzić przeglądarkowy odtwarzacz Spotify i tam dokonać zakupu. Na ten moment nie  znamy oficjalnej przyczyny tego procesu. Prawdopodobnie jest to zabieg, który ma przynieść więcej korzyści finansowych firmie, ze względu na to, że zakupy w aplikacjach mobilnych zawsze są opodatkowane poprzez Apple oraz Google (w zależności od systemu).

Obecnie Spotify oferuje użytkownikom 300 000 różnych audiobooków. Zapewne z czasem streamingowy gigant będzie powiększał ofertę o kolejne audiobooki. Każda z książek posiada podział na rozdziały. A dostępne funkcje dodatkowe to dostosowanie prędkości odtwarzania audio oraz możliwość pobrania danego audiobooka.

Książki w formie audio można znaleźć poprzez wyszukiwarkę lub zakładkę w bibliotece. Algorytm zawarty w Spotify dodatkowo sugeruje książki na podstawie odtwarzania użytkownika. Przy audiobookach będzie widniała mała kłódka, która będzie informować, czy dana pozycja została kupiona. Kupione książki będą posiadały kłódkę odblokowaną, zaś dostępne do kupienia, kłódkę zamkniętą.

Szwedzkie przedsiębiorstwo oferuje dostęp do muzyki za pomocą abonamentu, nieprzerwanie od 2015 roku. Odtwarzanie audiobooków w serwisach streamingowych jest innowacyjnym krokiem na przyciągnięcie nowej grupy klientów.

Większość krajów otrzyma ofertę audiobooków, gdy Spotify upora się z błędami oraz wprowadzi nowe, dodatkowe funkcje dla użytkowników znajdujących się w Stanach Zjednoczonych. 

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader, Spotify

Zobacz również:

Ile książek może pomieścić Kindle?

Już drugi nowy czytnik od Amazon! Kindle Scribe – zapowiedziany

Nowa aktualizacja dla czytników PocketBook

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *