Dasung i jej alternatywny monitor w technologii e-papier

Dasung to chińska firma działająca w obszarze technologii wyświetlaczy mających być przyjaznymi dla wzroku. W zeszłym roku stworzyła dodatkowy ekran dla komputera, który działał na zasadzie e-papieru

Ekran, który został nazwany Paperlike miał swoje wady i zalety, był przyjazny dla wzroku, jednak szybkość reakcji i rozdzielczość zostawiały wiele do życzenia. Dasung ogłosił, że w przyszłym miesiącu wypuszczają na rynek nową wersję wyświetlacza – Paperlike Pro

 

E Ink Carta lub E Ink Pearl

Paperlike Pro będzie dostępny w dwóch wersjach, jednej opierającej się na technologii E Ink Carta i drugiej  E Ink Pearl. Rozdzielczość w obydwu modelach wyniesie: 1600 × 1200, a PPI około 250.

Ze względu na to, że obydwie wersje będą używały trybu A5, który co prawda obniża jakość ekranu, ale jednocześnie zapewni lepszą wydajność, dzięki czemu możliwe będzie oglądanie filmów, czy surfowanie po Internecie. Firma Onyx oraz kilka innych wykorzystywały je już na różnych urządzeniach przez siebie produkowanych, ale żaden z nich nie stał się popularny i nie trafił do głównego nurtu.

 

Karta graficzna z dwoma portami

Ekran proponowany przez Dasung łączy się z komputerem poprzez kabel HDMI i służyć ma jedynie jako pomocniczy wyświetlacz. Nie jest samoobsługowy ani nie posiada pamięci wewnętrznej, więc nie można go używać jako czytnika książek elektronicznych. Aby w pełni wykorzystać możliwości PeperLike PRO, potrzebna jest specjalna karta graficzna z dwoma portami, typowe karty graficzne zwykle mają tylko jeden port. Warta polecania jest Nvidia 1070. Poza HDMI ma także port USB C oraz VGA.

Wersja opierająca się na E Ink Pearl wychodzi w przyszłym miesiącu i będzie sprzedawana w cenie ok 4899,00 zł, a trzy miesiące po niej wypuszczona zostanie wersja E Ink Carta za ok 4999,00 zł. Rozsądniej poczekać i wydać trochę więcej pieniędzy, technologia Pearl jest już zdecydowanie przestarzała.

 

Źródło: http://goodereader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *