TOP 10 najlepszych książek w 2021 roku

Przeczytałeś już wszystkie ebooki na swoim czytniku i nie masz pomysłu na następną lekturę? Z pomocą przychodzi Amazon. Firma niedawno ogłosiła 10 najlepszych książek 2021 roku i trzeba przyznać, że znajduje się tam kilka atrakcyjnych pozycji. Na pierwszym miejscu znalazła się powieść The Linocoln Highway.

Coroczna lista jest starannie wybierana przez redaktorów Amazon Books, którzy przeczytali tysiące książek i teraz mogą się podzielić z Wami swoimi rekomendacjami. „W tym roku królowała fikcja, a wschodzący i uznani autorzy opowiadali historie o walce, odwadze i odkupieniu” – powiedziała Sarah Gelman, dyrektor redakcji Amazon Books. „W tym roku wszyscy mieliśmy swoich osobistych faworytów”. 

Szukasz ciekawej lektury na zimowe wieczory?

Poznaj top 10 ebooków na 2021 rok. 

Czytnik Kindle 5 Classic
czytnik Kindle 5 Classic

Kliknij, aby sprawdzić dostępne na rynku modele Kindle

Miejsce 1

The Lincoln Highway, Amor Towles

Autor książki Dżentelmen w Moskwie zaprowonował kolejną  wspaniałą powieść. Historia opowiada o optymistycznych, młodych, czterech chłopcach, którzy wyruszają w podróż po kraju w poszukiwaniu nowego początku. Powieść przepełniona jest nostalgią i nadzieją zarazem. 

Miejsce 2

Crying in H Mart: A Memoir, Michelle Zauner

Koreańsko-amerykańska historia matki i córki. Opowieść, która pokazuje jak ważne jest, aby w pełni zaakceptować kogoś kim jest i tak samo go kochać.

Miejsce 3

The Plot Jean, Hanff Korelitz

Opowieść o pozbawionym inspiracji autorze, który odchodzi w zapomnienie, dopóki jego nowa książka nie przyniesie mu sławy. Historia pełna zwrotów akcji oraz zaskakujących i niespodziewanych zakończeń. 

Miejsce 4

How the Word Is Passed: A Reckoning with the History of Slavery Across America, Clint Smith

Wycieczka autora po miejscach i punktach orientacyjnych związanych z niewolnictwem, a zarazem opowieść o tym, jak niewolnictwo odegrało kluczową rolę w kształtowaniu historii Stanów Zjednoczonych. 

Miejsce 5

The Four Winds,  Kristin Hannah

Autorka pokazuje rzeczywistość Wielkiego Kryzysu i świat, w którym społeczeństwo podzielone jest na tych, którzy żyją godnie, i na tych, którzy nie mają zupełnie nic.

Miejsce 6

Empire of Pain: The Secret History of the Sackler Dynasty,  Patrick Radden Keefe

Autor przedstawia wciągającą opowieść o rodzinie Sacklerów — założycielach i inicjatorach powstania OxyContin. Jest to prawdziwa historia przpełniona ambicją, władzą, oszustwem i chciwością.

Miejsce 7

Harlem Shuffle, Colson Whitehead

Niesamowicie zabawna historia o intrygantach i marzycielach, gangsterach i oszustach, którzy po prostu próbują zarobić na życie.

Miejsce 8

Great Circle,  Maggie Shipstead

Historia odważnej, nie bojącej sie ryzyka pilotce samolotu, która za wszelką cenę chce wytyczyć swój własny kurs.

Miejsce 9

Project Hail Mary, Andy Weir

Poruszająca historia o samotnym astronaucie, który musi uratować Ziemię przed katastrofą.

Miejsce 10

Klara and the Sun, Kazuo Ishiguro

Klara to humanoidalny robot, który staję się towarzyszem 14-letniej Josie. Celem Klary jest pomóc młodej dziewczynie przetrwać samotne i trudne lata w liceum.

Sprawdź inne nasze artykuły:

Kindle Paperwhite 2021 vs Kindle Paperwhite 2018

TOP 3 modele czytników od Onyx Boox

źródło: goodereaders. com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *