TOP 3 modele czytników od Onyx Boox

Cyfrowe urządzenia do robienia notatek zyskują na popularności. Coraz więcej z nas decyduje się na zakup tabletu jako alternatywa dla tradycyjnego zeszytu czy notatnika. W ostatnim czasie zainteresowanie na czytniki znacznie wzrosło. Możliwość czytania swoich ulubionych bestsellerów oraz tworzenie cyfrowych notatek robi naprawę dużą furorę. Sam fakt, że ekran czytników nie jest szkodliwy dla naszego wzroku, jest naprawdę przekonujący do zakupu.

Samych marek czytników na rynku jest obecnie bardzo dużo. Jednakże, dzisiaj chcielibyśmy skupić się na marce Onyx Boox oraz na ich trzech produktach, które pełnią funkcję czytnika oraz e-notatnika. Na początek warto wspomnieć, że wszystkie trzy urządzenia zostały wyposażone w ekran e-ink. Świadczy to o tym, że wyświetlacz w pełni przypomina tradycyjny papier i jest bezpieczny dla naszego wzroku. Co więcej, w modelach występuje także podświetlenie ekranu z możliwością jej regulacji. Ta funkcja umożliwi nam korzystanie z tabletu w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. 

Zróbmy szybki przegląd jednych z najnowszych modeli od Onyx Boox, które spełnią się zarówno w roli notatnika, jak i czytnika. 

Onyx Boox Nova Air

7.8-calowy czytnik wyróżnia kompatybilność. Urządzenie jest lekkie, więc śmiało możemy go zabrać w podróż. Czytnik został wyposażony w magnetyczny rysik, który automatycznie przyczepia się do krawędzi tabletu. Dodatkowo, do modelu Nova Air zobaczymy wysokiej jakość etui z dwoma przyciskami fizycznymi. Za ich pomocą możemy przewracać strony. Tablet oferuje tworzenie notatek w dowolnym formacie oraz odręczne notowanie. Urządzenie pracuje na Android 10, a jego pamięć wewnętrzna wynosi 32GB. Zaletą jest, że wszystkie stworzone notatki, po połączeniu z chmurą, możemy odczytywać na komputerze lub na smartfonie. Bateria w Nova Air wynosi 2000 mAh. 

Recenzja Onyx Boox Nova Air

Onyx Boox Nova Air
Onyx Boox Nova Air

 Onyx Boox Note Air 2

10.3 calowy tablet będzie odpowiednią alternatywą dla tradycyjnego papierowego zeszytu. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie wygodnie leży w dłoni. Dzięki zaawansowanym, magnetycznym rysikom możemy tworzyć precyzyjne prace oraz szczegółowe notatki. Sam notatnik został wyposażony w zaawansowane funkcje, dlatego też sprawdzi się on świetnie do tworzenia różnych projektów i zapisków. Duża liczba różnorodnych pisaków umożliwi nam tworzenie oryginalnych i profesjonalnych prac.  Note Air 2 ma funkcje widoku podzielonego ekranu w pionie, jak i w poziomie. Tablet został wyposażony w 64 GB pamięci flash, a jego pojemność baterii wynosi 3000 mAh. Note Air 2 działa  na systemie Android 11. 

Onyx Boox Note Air 2 już w ofercie na czytio.pl

Onyx Boox Note Air 2
Onyx Boox Note Air 2

Onyx Boox Max Lumi 2

13,3-calowe urządzenie, które pozwoli nam przeglądać treści w rozmiarze A4. Czytnik sprawdzi się między innymi do robienia notatek, edycji dokumentów lub czytania czasopism. Tablet zawiera szereg narzędzi do personalizacji tekstów oraz mnóstwo funkcji w notatniku.  Urządzenie wykorzystuje procesor najnowszej generacji oraz działa na systemie Android 11. Za pośrednictwem Google Play możemy instalować dodatkowe aplikacje do notowania, które działają równie płynnie. Co więcej, Max Lumi 2 posiada 128GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu możemy pobierać mnóstwo treści. Wbudowana bateria ma pojemność 4300 mAh, której wytrzymałość przewiduje się na 6 tygodni. 

Onyx Boox Max Lumi 2 już niedługo w ofercie na czytio.pl

Onyx Boox Max Lumi 2
Onyx Boox Max Lumi 2

Wyżej wymienione tablety marki Onyx Boox mają również cechy wspólne. To, co je łączy to m.in. dostęp do Wi-Fi, Bluetooth oraz USB typu C z możliwością podłączenia klawiatury, myszki lub pendrive’a. Co więcej, każdy z modeli został wyposażony w folię na ekran, która daje nam wrażenie pisania jak po tradycyjnym papierze. Do każdego urządzenia dostępny jest również rysik, który charakteryzuję się 4096 poziomami czułości na nacisk. Dzięki temu, możemy tworzyć precyzyjne notatki i rysunki. 

*Onyx Boox Max Lumi 2 oraz Onyx Boox Note Air 2 posiadają wgraną aplikację Boox Drop, która umożliwia swobodne pzesyłanie plików z tabletu do komputera. 

 Który model od Onyx Boox wybierzesz? 

Wszystko zależy od tego, czego oczekujsz od czytnika. Nova Air możesz zabrać ze sobą gdziekolwiek chcesz i nawet nie odczujesz, że niesiesz go w plecaku. Do tworzenia profesjonalnych prac sprawdzi się lepiej Note Air 2 z nieco większym ekranem. Z kolei z Max Lumi 2 możesz swobodnie przeglądać treści i edytować wszelakie dokumenty z pracy. Porównaj trzy modele i sam zdecyduj. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *