Wpływ E-Ink na środowisko

Firma E-Ink ogłosiła obecność na liście Asia-Pacific Climate Leaders w 2022. Raport został przygotowany przez Financial Times, Nikkei oraz Statista. Lista przedstawia przedsiębiorstwa, które osiągnęły niesamowity wynik redukcji intensywności emisji gazów cieplarnianych w latach 2015-2020.

Kolorowy wyświetlacz Kaleido E Ink zawiera przednie podświetlenie i filtry kolorów ułożonych w serię krótkich linii, aby poprawić jasność, nasycenie kolorów i kontrast.

Z początkiem bieżącego roku E-Ink ogłosiło nowe cele w zakresie odnawialnej energii, w tym przekroczenie 10% zużycia energii odnawialnej (RE10) do końca 2022 r. i 100% (RE100) w 2030 r. Firma również dołączyła do grupy the Climate Pledge, założonej przez Amazon w celu osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 r.

Przedsiębiorstwa z listy znajdują się w regionie, w którym zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi są szczególnie dotkliwe. Lista wskazuje firmy, które osiągnęły największą redukcję intensywności emisji gazów cieplarnianych (GHG) z zakresu 1 i 2 w latach 2015-2020.

Zmniejszenie emisji, a realny wpływ

E-Ink pracował kilka lat nad zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla, w celu złagodzenia wpływu na zmiany klimatyczne. W ramach tych działań firma E-Ink skupiła się na badaniu wpływu wyświetlaczy LCD w porównaniu z wyświetlaczami e-papierowymi na CO2. Wyniki wykazały znacznie mniejszą emisję dwutlenku węgla, dzięki zastosowaniu wyświetlaczy z technologią E-Ink. 

Przykłady, jaki wpływ mają ekrany E-Ink na środowisko:

  • Badana Instytucja finansowa ze 125 oddziałami oszczędza 16,5 miliona arkuszy papieru A4 każdego roku, wykorzystując elektroniczne notatniki z technologią E-Ink. To przyczynia się do redukcji emisji CO2 o ok.1100 ton rocznie.
  • W ciągu ostatnich 5 lat, używano 130 milionów czytników na całym świecie, zastępując papierowe wydania książek. Szacuje się, że książki papierowe emitują więcej niż 100,000 razy dwutlenku węgla niż czytniki elektroniczne z ekranem E-Ink. Zaś urządzenia LCD emitowałyby ponad 50 razy więcej CO2 w porównaniu z e-czytnikami w tym samym czasie.
  • Na przestrzeni 7 lat, na całym świecie zainstalowano 600 milionów elektronicznych etykiet na półki (ESL), o wielkości ok. 3-cali. Jeśli założymy, że cena i informacje są zmieniane cztery raz dziennie, e-papierowe etykiety mogą zmniejszyć emisję CO2 o 32 000 razy w porównaniu z jednorazowymi papierowymi metkami z cenami.
  • Mały pobór prądu technologii E-Ink pozwala na zasilanie energią słoneczną oznakowań oraz rozkładów jazdy na przystankach autobusowych.

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader, Financial Times, BusinnesWire

Zobacz również:

Hisense A9 E Ink Smartfon – pierwsze wrażenia

Najważniejsze rzeczy związane z technologią E Ink w 2022 roku

Dasung 253 vs Onyx Boox Mira Pro – porównanie 25-calowych monitorów E-Ink

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *